Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Stowarzyszenie Moje Miasto z kasą dla seniorów

RYDUŁTOWY Podczas piknikowego spotkania stowarzyszenia Moje Miasto Rydułtowy oraz seniorów biorących udział w projekcie Rydułtowska Akademia Aktywnego Seniora 60+ senator Ewa Gawęda przekazała symboliczny czek na ponad 192 tys. zł z programu Aktywności Społecznej Osób Starszych.

Stowarzyszenie Moje Miasto z kasą dla seniorów

Dokładnie 192 920 złotych – taką kwotę otrzymało stowarzyszenie Moje Miasto z Rydułtów w ramach dofinansowaniach z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS). Pieniądze zostaną przeznaczone na działalność Rydułtowskiej Akademii Aktywnego Seniora 60+, która organizuje m.in. zajęcia i warsztaty dla seniorów. Promesę, w imieniu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przekazała stowarzyszeniu Senator Ewa Gawęda. – Dobrze napisany projekt był kluczem do tego, aby pieniądze trafiły właśnie do Was. W tym roku program się kończy, ale mam dobrą wiadomość, bo rusza kolejny program rządowy, do którego serdecznie zachęcam. To już siódma edycja, z której korzysta stowarzyszenie, co pokazuje, że działacie prężnie – powiedziała senator Ewa Gawęda, podkreślając zaangażowanie prezesa stowarzyszenia Marka Wystyrka i osób, które zajmowały się pisaniem wniosku. Senator podkreśliła też ogromną konkurencję w programie ASOS, w którym złożono 1795 ofert. Dofinansowanie w ramach programu na rok 2020 otrzymały 304 projekty na łączną kwotę 37 mln 957 tys. zł. Stowarzyszeniu otrzymanej promesy pogratulowały również radna powiatowa Danuta Maćkowska oraz radna miasta Rydułtowy Joanna Kubala, a także zastępczyni burmistrza Rydułtów Mariola Bolisęga.

Celem Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 jest poprawa jakości i poziomu życia osób starszych. Różnego rodzaju zajęcia edukacyjne, artystyczne, sportowe, warsztaty, integracja międzypokoleniowa, warsztat, uczestnictwo w życiu lokalnej społeczności – to tylko niektóre z działań, które są realizowane w całej Polsce m.in. dzięki dofinansowaniu z programu. To 40 mln zł rocznie. W sumie w latach 2016-2019 w całej Polsce w ramach programu ASOS sfinansowanych zostało ponad 1400 projektów, z których skorzystało prawie 608 tys. osób – w tym 38,5 tys. osób z niepełnosprawnościami.

Kwota została przekazana symbolicznie, bo pieniądze już wcześniej wpłynęły na konto stowarzyszenia. Dzięki nim, grupa seniorów z Rydułtów będzie mogła skorzystać z m.in. darmowych zajęć pływania i aqua aerobiku na basenie, aerobiku na sali gimnastycznej, zajęć zdrowotnych w świetlicach integracyjnych oraz Oratorium św. Józefa. Na uczestników Akademii Aktywnego Seniora 60+ czekają również inne atrakcje m.in. wycieczki turystyczne, rowerowe, warsztaty biblioteczne i wspólne wyjścia do kina i teatru. – Celem poprawy bezpieczeństwa seniorów zorganizujemy również spotkania z policjantami, strażnikami miejskimi i strażakami. I to jeszcze nie wszystko, bo u nas w Akademii, każdy senior ma możliwość wyboru a także zgłoszenia własnej inicjatywy ciekawych zajęć czy zaproszenia konkretnego prelegenta. My zapewniamy organizację i całkowitą bezpłatność udziału w wybranych zajęciach – informuje Marek Wystyrk, prezes Stowarzyszenia Moje Miasto. Zajęcia dla seniorów w Rydułtowach w ramach Akademii można porównać do zajęć Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Co istotne, jeszcze można zapisać się do projektu. Szczegóły w sprawie zapisów pod numerem telefonu 501 275 095.

Szymon Kamczyk

Ludzie

Ewa Gawęda

Senator RP

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Dokładny (82.102. * .86) 16.07.2020 12:22
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

~Miałrycy (5.173. * .107)
Teraz nie jesteś kobietą? Zdecyduj się w końcu.

Gdyby przeczytał artykuł, nie musiałby o nic pytać.
Dla po wca czytanie to problem, a czytanie ze zrozumieniem, jest niemożliwe.

~Miałrycy (5.173. * .107) 16.07.2020 10:53
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Facet grzecznie zapytał czy ta kasa jest na koncie bo pis słynie z niedotrzymywania słowa a wy od razu że jątrzy,obrazi,zgnoi,oskarży - macie chyba jakiś problem?
Nikt nikogo nie obraził ani nie oskarżył tak działa niestety wasza publiczna telewizja i to ona bezpodstawnie jątrzy,oskarża i gnoi.

~Do_poniżej (188.147. * .177) 16.07.2020 09:34
oceniono 2 razy
2

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

Oberwator_R 16.07.2020 09:25
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Gdybyś baranku potrafił czytać to byś się dowiedział bo to jest w artykule napisane.

~PytamSie (93.179. * .35) 16.07.2020 07:35
oceniono 4 razy
-4
Zgłoś

Jest już ta kasa na koncie czy na razie tylko na tej dykcie?