Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Lenartowicz mówiła o mamieniu ludzi i hańbie władzy

Gabriela Lenartowicz, podobnie jak inni politycy Platformy Obywatelskiej w całym kraju, zorganizowała we wtorek o godz. 11.00 konferencję prasową. Odbyła się w parku im. Miasta Roth z udziałem radnych Piotra Olendra (powiatowego) i Andrzeja Woźniaka (gminy Krzanowice).

Lenartowicz mówiła o mamieniu ludzi i hańbie władzy
Piotr Olender, Gabriela Lenartowicz, Andrzej Woźniak i Natalia Hołyk

Posłanka PO uważa Racibórz za „centrum przebogatych terenów rolniczych, stolicę bogatej ziemi rolniczej” i twierdzi, że PiS złożył tu dużo obietnic jak np.: wyrównanie dopłat rolniczych, pomoc w zwalczaniu suszy, ale ich nie dotrzymał. - To było mamienie ludzi - zaznaczyła na początek spotkania z mediami w parku.

Zdaniem polityczki na wsi pojawiły się nowe problemy związane z brakiem retencji: susza rolnicza, skutki nawalnych deszczy i podtopienia.

Lenartowicz wyliczała, że w ciągu rządów PiS „dramatycznie spadły nakłady na gospodarkę wodną”. Według niej rządzącym brakuje pomysłu jak pomóc przemysłowi rolno - spożywczemu. Ten w wyniku pandemii znalazł się w trudnej sytuacji. Cierpią na tym hodowle drobiu.- Nie ma eksportu, spadły ceny i hodowcy utylizują kurczęta, niszcząc swój dorobek, bo nie ma żadnego wsparcia dla rolników, żadnej tarczy. Skończy się tym, że wejdzie na rynek Unii mięso niezdrowe spoza UE - nadmieniła Lenartowicz.

Pani poseł mówiła także, że włączono w prezydencką kampanię wyborczą „plastikowe czeki bez pokrycia” z Funduszu Inicjatyw Samorządowych. - On nie istnieje nigdzie. Nie wpłynął do Sejmu projekt ustawy w tej sprawie. Nie ma nawet pozorów realnej obietnicy. To jest numer oszukańczy PiS. Plastik bez podpisu, przecież to niepoważny cyrk. Samorządy dostają go od premiera i konstytucyjnych ministrów. To jest hańba dla władzy - oceniła posłanka w parku im. Miasta Roth.

G. Lenartowicz mówiła także, że mieszkańcy powiatu zgłaszają się do jej biura poselskiego, żeby pełnić funkcję mężów zaufania w lokalach wyborczych. - Dochodzą od nich niepokojące sygnały o nieprofesjonalnym prowadzeniu komisji i liczeniu głosów - zauważyła pani poseł.

Ludzie

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~pytek (193.200. * .16) 09.07.2020 08:28

Ktoś potrafi powiedzieć, co ta poseł zrobiła dla ziemi raciborskiej?

~natematDE (178.37. * .155) 08.07.2020 10:40
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Jak świat światem, nie będzie Niemiec Polakowi bratem.
My tylko możemy się starać, aby nie zdołał"panNiemiec" znowu zostać katem i grabarzem Polski, jak zawsze w Historii Europy. Kto wierzy Niemcom, jest, po prostu, niedouczoną "ciompą" albo sprzedajnym chłystkiem.

~syryniok (77.111. * .185) 08.07.2020 09:54
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Już nawet Konfederaci zmieniają zdanie w wyborach
https://twitter.com/indaerf/status/1280522565530931201?s=19

~syryniok (77.111. * .185) 08.07.2020 09:52
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

A Rzeczpospolita pokazała jak wyglądała tchórzliwa "debata" Dudy To niesamowite, jak Duda boi się dziennikarzy i publiczności https://www.rp.pl/Wybory-prezydenckie-2020/200709541-Jak-wygladala-debata-TVP-w-Konskich.html

~natematDE (178.37. * .155) 08.07.2020 07:49
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

:)))) Kobiecina wstydu nie posiada.
Mówiła o sobie, o kandydacie Trzaskowskim i o kłamstwach, jakie ZNOWU kolportują, przy pomocy niemieckich mediów, by dorwać się do władzy i kontynuować rozpoczętą przed laty destrukcję państwowości Polski, na rzecz jej przebudowy w posłuszny niemiecki land.
Na ocenę tej osoby nie mam słów.

~Prowdaa (5.173. * .195) 07.07.2020 16:21
oceniono 3 razy
1

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem