Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wodociągi Raciborskie w czasie pandemii

Wodociągi Raciborskie nie tylko zapewniają nam wodę w kranach i odbiór ścieków. W czasach pandemii produkują również środki do dezynfekcji rąk oraz dystrybuują maseczki dla mieszkańców naszego miasta.

Wodociągi Raciborskie w czasie pandemii

Wodociągi Raciborskie są strategiczną spółką, stąd konieczność wyjątkowej dbałości o zapewnienie ciągłości pracy i w rezultacie stałych dostaw wody oraz odbierania ścieków. Wodociągi musiały zminimalizować ryzyko ewentualnej kwarantanny, która spowodowałaby wyłączenie z pracy części załogi. Zarząd Spółki podjął decyzje zapewniające optymalne warunki i bezpieczeństwo pracy i w rezultacie zapewnienie ciągłości dostaw. Wiązało się to ze znaczną zmianą funkcjonowania Spółki. Ograniczono do minimum kontakty z klientami oraz kontrahentami, a załoga została podzielona na dwie części, które pracują w tygodniowych zmianach. Wszystkie prace, które nie są związane z bezpośrednim kontaktem z klientami, są realizowane normalnie, łącznie z dużymi inwestycjami, takimi jak przebudowa infrastruktury koło „Mechanika”. Należy pamiętać, że utrzymanie ciągłości dostaw to nie tylko pozyskanie wody z ujęć, jej uzdatnienie oraz dostarczenie do klientów, to również utrzymanie w sprawności infrastruktury oraz usuwanie na bieżąco awarii, bez względu na obecną pandemię, czy warunki atmosferyczne.

Awaria 1 kwietnia 2020

Praca Biura Obsługi Klienta również została przeorganizowana, tak aby znaczącą większość spraw można było załatwić telefonicznie, mejlowo, czy przez wrzucenie pisma do skrzynki kontaktowej. Pracownicy Spółki nie dokonują odczytów stanu liczników u klientów – stąd prośba o ich podawanie telefonicznie, sms-em, lub mejlowo.

Kasa Wodociągów jest nieczynna. Rachunki można zapłacić przelewem.

Za pośrednictwem mediów społecznościowych Spółka zachęcała do pomocy w uregulowaniu płatności osobom starszym, nieobsługującym komputerów.

Jak to się stało, że Wodociągi zaczęły produkcję płynu do dezynfekcji rąk?

Na samym początku epidemii założyliśmy, że będą czasowe problemy z dostępnością środków do dezynfekcji rąk. Mając do dyspozycji laboratorium postanowiliśmy wyprodukować partię płynu do dezynfekcji na własne potrzeby. Produkt okazał się na tyle dobry, że zaproponowaliśmy naszą pomoc i gotowość do jego produkcji. Warto dodać, że do tej pory wyprodukowaliśmy już około 700 litrów tego specyfiku, na potrzeby Urzędu Miasta, szkół, przedszkoli, OPS-u oraz służb takich jak straż pożarna, czy policja. Dzięki tym działaniom udało się sprawnie zapewnić ten podstawowy produkt w czasie jego niedoboru – powiedział Michał Ziółkowski, prezes zarządu Wodociągów Raciborskich.

Wodociągi Raciborskie zajęły się również dystrybucją maseczek dla mieszkańców?

Tak, na etapie planowania tego szlachetnego pomysłu należało rozwiązać sporo problemów. Jednym z kluczowych była sprawna i szybka dystrybucja maseczek dla mieszkańców. Nasi pracownicy podjęli się tego trudnego zadania i wzorowo się z niego wywiązali, za co wyrażam swoje wielkie uznanie i serdecznie dziękuję – dodał Michał Ziółkowski, prezes zarządu Wodociągów Raciborskich

Wodociągi Raciborskie Sp. z o.o.

Racibórz, ul. 1-go Maja 8,

Podawanie stanu wodomierzy:

www.wodociagiraciborskie.pl

Tekst sponsorowany