Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Poczta Polska chce danych wyborców. Głos w sprawie zabierają samorządowcy [AKTUALIZACJA]

- Z urzędu stoję na straży Waszych danych osobowych - w ten sposób wodzisławski prezydent komentuje maila, jakiego w nocy do wszystkich samorządów wysłała Poczta Polska. Głos zabierają również radlińscy i rydułtowscy urzędnicy.

Poczta Polska chce danych wyborców. Głos w sprawie zabierają samorządowcy [AKTUALIZACJA]

Zaplanowane na 10 maja wybory prezydenta RP wzbudzają spore emocje. Oliwy do ognia dolał mail, który w nocy z 22 na 23 kwietnia dotarł na skrzynki pocztowe burmistrzów, wójtów i prezydentów miast i gmin w całej Polsce. Dotyczył on udostępnienia Poczcie Polskiej spisu wyborców.

Sprawa jest żywo komentowana w przestrzeni publicznej. Również prezydent Wodzisławia Śl. Mieczysław Kieca zabiera głos w tym temacie. "Od kilkunastu godzin wysyłacie do mnie duże ilości wiadomości, w których zaznaczacie, że nie chcecie udostępniania Waszych danych. I jest to dla mnie całkowicie jasne" napisał prezydent Kieca w mediach społecznościowych. W swoim wpisie podkreśla, że posiada kilka zgodnych ze sobą opinii prawnych. "Prawnicy mówią wprost - nie mamy żadnej podstawy prawnej, by wydać komukolwiek Wasze dane!" stawia sprawę jasno. W dalszej części postu dodaje, że jako prezydent miasta musi i chce działać zgodnie z obowiązującym prawem. "Z urzędu stoję na straży Waszych danych osobowych" zauważa.

Kieca prosi również mieszkańców, by wiadomości w tej sprawie wysyłali na oficjalny adres Urzędu Miasta: kancelaria@wodzislaw-slaski.pl. Taka ścieżka pozwoli urzędowi na rejestrację każdego maila i administracyjne podejście do niego.


Również radliński urząd miasta skomentował sprawę. - Pismo zostało wysłane w nocy, pocztą elektroniczną, bez podpisu elektronicznego, a jedynie podpisane Poczta Polska - mówią tamtejsi urzędnicy, poddając pod wątpliwość prośbę poczty, gdyż nie została ona jeszcze wyznaczona do przeprowadzenia wyborów.

- Burmistrz Radlina, może udostępniać dane osobowe tylko na podstawie przepisów prawa. Z oczywistych względów e-mail nie jest podstawą do udostępnienia danych. Nawet gdyby był on podpisany elektronicznie to i tak trudno obecnie wskazać, wynikający z jakiejś ustawy cel przetwarzania danych przez pocztę, a bez takiej podstawy nie wolno danych przetwarzać. Burmistrz, udostępniając dane osobowe niezgodnie z przepisami, naraziłby się na surową odpowiedzialność karną i odszkodowawczą - przekazują radlińscy urzędnicy.


Głos w sprawie zabiera także rydułtowski samorząd. Tamtejszy sekretarz Krzysztof Jędrośka przekazuje nam, że według obowiązującego na dzisiaj prawa, Poczta Polska nie została wyznaczona do przeprowadzenia wyborów, gdyż ustawa w tej sprawie jest obecnie analizowana w Senacie. Dopiero po podpisaniu przez prezydenta i opublikowaniu w Dzienniku Ustaw stanie się ona prawem obowiązującym w Polsce. - Burmistrz Miasta Rydułtowy może udostępniać dane osobowe tylko na podstawie obowiązujących przepisów prawa - mówi stanowczo.

- Burmistrz Miasta Rydułtowy zapewnia, że jego obowiązkiem jest ochrona zgromadzonych w urzędzie danych osobowych mieszkańców. Dane te mogą zostać udostępnione tylko wtedy, gdy jednoznacznie będzie to wynikać z przepisów prawa - dodaje podkreślając, że dane osobowe mieszkańców są w urzędzie należycie zabezpieczone.

Ludzie

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

56 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
anonimus 28.04.2020 19:38
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Ten co pracuje w ratuszu u trzaskowskiego i prowadzi "sok z buraka" zapytaj go.

~PytamSie (93.179. * .35) 28.04.2020 19:29
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

przypomnijcie mi kto i po co majstruje przy naszej konstytucji???

anonimus 28.04.2020 19:07
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

A ty czytałeś Konstytucję ????

~syryniok (77.111. * .122) 27.04.2020 22:37
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

@anonimus minimalna kara pozbawienia wolności za złamanie Konstytucji?

anonimus 27.04.2020 21:02
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

Platfusy czy cyfra 4 wam coś mówi :)

~Manipulacja (93.179. * .35) 27.04.2020 20:08
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

https://www.newsweek.pl/opinie/wiadomosci-tvp-propaganda-wybory-korespondencyjne/lbsebqf

wkurzony 27.04.2020 19:29
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Skąd się te cygaństwa biorą?za dużo oglądacie te paszkwile w TVP.

anonimus 27.04.2020 17:38
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

(93.179. * .35)- przjadą z Bawarii listonosze i załatwią sprawę :)

wkurzony 27.04.2020 16:15
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Ononimus tyś jest największym trolem pisowskim a głupi jak koń . Ty myślisz że w naszym powiecie mieszka 160000 baranów?

~do_nizej (93.179. * .35) 27.04.2020 08:23
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

to idz roznosić,kto ci broni

anonimus 26.04.2020 23:09
oceniono 5 razy
-1
Zgłoś

Operator wyznaczony w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe, po złożeniu przez siebie wniosku w formie elektronicznej, otrzymuje dane zrejestru PESEL, bądź też z innego spisu lub rejestru będącego w dyspozycji organu administracji publicznej, jeżeli dane te są potrzebne do realizacji zadań związanych z organizacją wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej bądź w celu wykonania innych obowiązków nałożonych przez organy administracji rządowej. Dane, o których mowa w zdaniu pierwszym, przekazywane są operatorowi wyznaczonemu, w formie elektronicznej, w terminie nie dłuższym niż 2 dni robocze od dnia otrzymania wniosku. Operator wyznaczony uprawniony jest do przetwarzania danych wyłącznie w celu, w jakim otrzymał te dane.

~prywaciarz (77.111. * .71) 26.04.2020 22:14
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Operator pocztowy pełni w wyborach wyłącznie zadania techniczne, związane z dostarczeniem zaadresowanej już wcześniej przesyłki, pozostające w granicach jego zwykłych
usług pocztowych. Do wykonania tych czynności technicznych nie są w żadnym zakresie potrzebne dane zawarte w spisie wyborców. Tym bardziej nie są potrzebne dane dotyczące wszystkich wyborców. Z uwagi na art. 102 pkt 4 ustawy z dnia 16 kwietnia 2020 r., w obowiązującym stanie prawnym brak jest
jakichkolwiek regulacji prawnych przewidujących udział operatora pocztowego w wyborach na urząd Prezydenta RP. Poczta Polska . nie może realizować żadnych zadań związanych z organizacją wyborów Prezydenta ponieważ w/g Kodeksu wyborczego, wszystkie czynności organizacyjne zastrzeżono
do kompetencji urzędników wyborczych oraz komisji wyborczych. Ewentualna ustawa to regulująca leży w Senacie. I jeszcze sobie poleży.

anonimus 26.04.2020 19:08
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Specustawa, art. 99 .

~takpytam (188.146. * .113) 26.04.2020 18:49
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Właśnie żałosne. Na podstawie jakich aktów prawnych (jakiej wagi) odbywają się te imprezy?

~Żałosne (93.179. * .35) 26.04.2020 17:40
oceniono 6 razy
2
Zgłoś

Olimpiadę odwołali,mistrzostwa europy odwołali,Wimbledon odwołali,Formułę 1 odwołali,Giro d'Italia odwołali itd ale wybory muszą się odbyć za wszelką cenę

~Lisek (79.124. * .48) 26.04.2020 16:27
oceniono 8 razy
-4
Zgłoś

Wybory miały się odbyć 10 mają w normalny sposób, do sklepow wszyscy chodzą, po mieście krążą, ale w lokalu wyborczym czycha śmierć? Co za bzdury powtarzane, przez totalną opozycję i ich zwolenników. Kandydatów mają beznafziejnych, to trzebs robić zadymę. Tylko na zadymie im zależy, wybory korespondencyjne też niedobre? To jest przekaz PO i prezydent miasta wykonuje polecenie partyjne Budki.

~Liseekmatysek (79.124. * .48) 25.04.2020 23:00

Do nizej to teraz jest honoratka, ha ha

~antypis2 (77.111. * .250) 25.04.2020 16:10
oceniono 8 razy
2
Zgłoś

Niech udostępniają te dane poczcie, twój PESEL, data ur., adres, imiona i nazwisko... To krąży teraz zwykłymi mailami i trafi do Poczty, a potem... Oprócz nielegalnego prezydenta i wzrostu zakażeń COVID-19, staniesz się "właścicielem" chwilówek, pożyczek, kredytów, telefonów prepaidowych, wszelkich abonamentów. :))

~do_nizej (93.179. * .35) 25.04.2020 15:42
oceniono 6 razy
2
Zgłoś

ale co pis zrobił?

bo to,że PO bardzo dużo to wszyscy wiedzą!!!
Cały czas odwracasz kota ogonem,rada jest pisowska i już nie raz przeciwstawiła się prezydentowi wiec pytam co zrobili, co wybudowali?
Wszyscy wiedzą,że NIC,zero,null,dlatego nie musisz się wysilać i pisać coś o co cię nikt nie pyta.Więc albo konkret (co mamy nowego dzięki pis) albo nie pisz wcale
Milczenie oznacza że to ja mam rację.

anonimus 25.04.2020 15:17
oceniono 5 razy
-3
Zgłoś

Do hejtera(93.179. * .350) poniżej, od 14 lat rządzi Kieca PO jakbyś buraku nie widział,aktualnie polecenia wydaje mu sufler Budka,a to czego nie zrobił przez ten okres to jest bardzo długa lista.

~Do_nizej (93.179. * .35) 25.04.2020 15:03
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Jak ktoś Ci zadaje pytanie robisz z siebie głąba

~Klepka (188.146. * .200) 25.04.2020 14:51
oceniono 6 razy
2
Zgłoś

to Kieca jest z PiSu?a to sorry nie wiedziałem.hehe.

~Do_nizej (93.179. * .35) 25.04.2020 14:09
oceniono 7 razy
3
Zgłoś

No dawaj i napisz co pis zrobił w Wodzisławiu,chętnie się dowiem od mądrzejszego

anonimus 25.04.2020 13:22
oceniono 5 razy
-3
Zgłoś

~Wyborcaa (5.173. * .8)- a ty platfusie urwałeś się chyba z choinki,nic nie kumasz o polityce i wypisujesz brednie,niedawno grałeś tylko w gry komputerowe a teraz się chcesz wypowiadać o polityce :)

~Wyborcaa (5.173. * .8) 25.04.2020 12:04
oceniono 6 razy
2
Zgłoś

Zgodzę się z tymi hejterami niżej,że miasto leży i kwiczy ale przypominam,że w mieście rządzi pis!!!

Za PO zrobiono dużo dobrego,3wzgórza,dworzec pkp,karuzela itd a teraz za pisu ..........bida jakich mało a będzie jeszcze gorzej,nic nie robi w mieście czy szpitalu ten pis,kompletnie nic!
Podziękujemy im na wyborach

~polak (205.201. * .48) 25.04.2020 11:59
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Pani Magiera, Pani Barbaro, Pani Basiu... Medal z buraka za odwagę...

~Lisekmatysek (79.124. * .48) 25.04.2020 11:49
oceniono 5 razy
-3
Zgłoś

Kieca robi to co każe łysy , gdzie teraz ich troska o konstytucję? Robią wszystko aby zniszczyć Polskę. Jak wytłumaczyć ich rozumowanie że koperta z kartą do głosowania jest niebezpieczna,a inne listy czy przesyłki już nie? Jak czytam niektóre komentarze to ręce opadają. Ci co piszą o niebezpiecznej przesyłce, odbierają inne przesyłki,paczki i jest ok. Prawda jest taka,że opozycja niema kandydata który byłby w stanie wygrać z urzędującym Prezydentem, więc robią ten cały cyrk.

~obserwatorium (77.111. * .228) 25.04.2020 11:21
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

@On49 wybory mają być tajne, powszechne i bezpośrednie, czli żaden z Konstytucyjnych warunków nie będzie spełniony. W tej sytuacji wybory nie mogą się odbyć.

~NieGłosujęNaKiece (89.64. * .17) 25.04.2020 11:21
oceniono 5 razy
-3
Zgłoś

Czy Kieca oprócz zajmowania się polityką ma czas na sprawy miejskie? Wszystko leży i kwiczy a ten gość myśli, że kogoś interesuje co ma do powiedzenia jakiś niespełniony fotograf.

~obserwatorium (77.111. * .228) 25.04.2020 11:16
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Nawet pisowiec poseł do sejmu, lekarz, jest przeciw wyborom w maju https://www.rp.pl/Wybory-prezydenckie-2020/200429576-Andrzej-Sosnierz-Wyborow-w-maju-nie-bedzie-Moga-byc-w-sierpniu.html

~_mieszkaniec_ (89.200. * .30) 24.04.2020 23:15
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

odpowiadam tak widziałem

~do_nizej (93.179. * .35) 24.04.2020 23:10
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

co ty dajesz linka?
pytam o kase czy ją widziałeś?

~_mieszkaniec_ (89.200. * .30) 24.04.2020 23:07
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Widziałem tak jak widziałem wsparcie dla szpitali wszystkie dostały oprócz Wodzisławia jaki prezydent miasta takie dofinansowanie czyli zero totalne zero
https://www.nowiny.pl/163761-potezna-awantura-o-brak-pieniedzy-dla-szpitala-w-rydultowach-i-wodzislawiu.html?display=Feedback

~do_nizej (93.179. * .35) 24.04.2020 22:32
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Widziałeś te wsparcie czy tylko obiecali w tvp ?

~_mieszkaniec_ (89.200. * .30) 24.04.2020 22:16
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Jak już wiadomo miasta dostana wsparcie w związku pandemią do budżetu miasta niestety dzięki buntownikowi i politykierowi kiecy miasto Wodzisław nie dostanie ani złotówki z resztą było to widać w sprawie szpitala dziękuję panie prezydencie . Kto od miecza wojuje ten od miecza ginie ,miasto w ruinie

~Budkasuflera (188.146. * .200) 24.04.2020 22:14
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Nad Kieca jest Budka taki łysy jeden.Co on powie to święte.

~On49 (77.252. * .42) 24.04.2020 21:56
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Zgodnie z konstytucją wybory się odbędą do 23 maja czy to się podoba czy nie Prezydentowi Kiecy. Prezydent Kieca chyba nie stoi ponad konstytucją.

~On49 (77.252. * .42) 24.04.2020 21:49
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Komentarz był związany z tematem. Tematem buntu administracji terenowej wobec administracji centralnej.

~Do_nizej (93.179. * .35) 24.04.2020 21:43
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Wojnę póki co to pisowcy toczą z każdym:
z gornikami,nauczycielami,sędziamy,lekarzami,niepłnosprawnymi,chorymi na raka,matkami,kochającymi inaczej.....itd

~_mieszkaniec_ (89.200. * .30) 24.04.2020 21:02
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

I wy się później dziwicie że szpital w Wodzisławiu nie dostał pieniędzy jak kieca z każdym toczy wojnę, takie są później konsekwencje tych jego chorych ambicji