Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Potężny wstrząs w regionie. Tąpnięcie na kopalni Rydułtowy

Mieszkańcy regionu około godziny 12:49 odczuli silny wstrząs. Zdarzenie szczególnie odczuwalne było w Rydułtowach, Radoszowach, Radlinie i centrum Wodzisławia Śląskiego. Jak udało nam się ustalić, do tąpnięcia doszło w kopalni Rydułtowy.

Potężny wstrząs w regionie. Tąpnięcie na kopalni Rydułtowy
fot. Pixabay

Potężny wstrząs w regionie. Tąpnięcie na kopalni Rydułtowy

- Potwierdzam wystąpienie wstrząsu na terenie ruchu Rydułtowy. Nie znamy jeszcze jego siły ani dokładnej lokalizacji. Był on silnie odczuwalny na powierzchni, jednak na dole nikt z załogi nie ucierpiał. Nie wyrządził też większych szkód - informuje Tomasz Głogowski, rzecznik prasowy Polskiej Grupy Górniczej S.A. 

Wstrząs był silnie odczuwalny w Rydułtowach, Niedobczycach, Radlinie, Radoszowach, Czernicy, centrum Wodzisławia i okolicznych miejscowościach. - Tak silnego wstrząsu w Radoszowach dawno nie było - piszą internauci. Według Europejsko-Śródziemnomorskiego Centrum Sejsmologicznego amplituda wstrząsu wynosiła 3,1 w skali Richtera, a epicentrum znajdowało się na głębokości 6 km. Przyjmując margines błędu może to więc wskazywać na ruch górotworu spowodowany działalnością wydobywczą, ale także istnieje możliwośc naturalnego wstrząsu sejsmicznego. 

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~likwidator (185.241. * .112) 12.04.2020 09:46
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

dawno mieli zamknąć ta zas,,rano RYLOWNIA same straty kasy na remonty porabowanych budynków

~Czytelniczka@eg (83.7. * .15) 12.04.2020 08:35

Może warto byłoby najpierw zapoznać się z definicją słowa „epicentrum”, dopiero potem używać w artykule prasowym? Kto takie bzdety puszcza w obieg?

~Siara (93.179. * .38) 11.04.2020 23:50

Wodzisław (Wilchwy) rejon Szkoły nr 8, poczuliśmy trochę, meblościanka zadrżała i TV na szafce się chwiał

~xxxgsedrgere3e3 (87.207. * .54) 11.04.2020 19:38
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Mieszkam koło kopalni W Rydułtowach na 4 piętrze.
Lekki wstrząsy zdarzają się tu często , już się przyzwyczaił każdy, natomiast dzisiejszy zaczął się spokojnie , aż wszystkim zaczęło trząś ładnych parę sekund.
Sporo rzeczy się potłukło i pospadało z półek.

bystrzak 11.04.2020 18:35
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

W Wodzisławiu przy rynku nic nie zauważyłem

~do_poniżej (193.169. * .48) 11.04.2020 15:42
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

ale redaktor Nowiny.pl ----- napisał "Przyjmując margines błędu może to więc wskazywać na ruch górotworu spowodowany działalnością wydobywczą, ale także istnieje możliwośc naturalnego wstrząsu sejsmicznego."
Jeszcze nikt tego nie potwierdził ale już nowiny osądziły

puchacz 11.04.2020 15:26
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Jak na głębokości 6 km to wskazuje na naturalny wstrząs sejsmiczny.