Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jakie maszyny ogrodnicze są przyjazne dla środowiska? Akumulatorowe!

Z każdym rokiem stajemy się coraz bardziej świadomi swojego zdrowia. Szczególną uwagę zwracamy na zanieczyszczenie powietrza, które jest najbardziej odczuwalne w codziennym życiu. W firmie PROSAT od wielu lat promujemy zastępowanie klasycznych kotłów na nowoczesne ogrzewanie ekologiczne. Właściwe ogrzewanie i zmiejszanie niskiej emisji to pierwszy krok. Kolejny to zwrot w kierunku urządzeń bezemisyjnych w ogrodzie, gdzie zwykle operator jest narażony w czasie pracy na wdychanie spalin z silnika.

Jakie maszyny ogrodnicze są przyjazne dla środowiska? Akumulatorowe!

Z rozwiązaniem przychodzą producenci maszyn ogrodniczych, którzy aktywnie poszerzają ofertę maszyn akumulatorowych. Akumulatorowe maszyny ogrodnicze przy obecnym poziomie zaawansowania technologicznego mogą konkurować z maszynami napędzanymi benzyną.

Jakie są najważniejsze zalety urządzeń akumulatorowych do ogrodu?

  • są przyjazne dla użytkowników i środowiska – brak spalin i zanieczyszczeń pochodzących z oleju czy benzyny
  • moc dostępna od pierwszej sekundy po uruchomieniu
  • ciężar – łatwe w trzymaniu i manewrowaniu
  • łatwe w uruchomieniu – wystarczy nacisnąć przycisk
  • wymienne akumulatory – jeden akumulator pasuje do wielu urządzeń tego samego producenta
  • mniej konserwacji i mniej kosztów serwisowych
  • głośność – urządzenia akumulatorowe są cichsze od urządzeń spalinowych

Wielu klientów ma jednak w tym miejscu pewne obiekcje. Obawiają się czy urządzenie akumulatorowe nie będzie zbyt słabe albo czy baterie są drogie albo że duże baterie będą może działały długo, ale będą zbyt ciężkie. Doradcy sprzedaży maszyn ogrodniczych PROSAT rozwiewają te wątpliwości.

FAKTY i MITY na temat maszyn akumulatorowych:

1. Maszyna akumulatorowa jest „dużo” słabsza od spalinowej.

„Dużo” to w tym przypadku bardzo mocne słowo. Oczywiście trudno się spodziewać, aby urządzenie zasilane akumulatorem o napięciu ok. 18V było mocniejsze od maszyny zasilanej silnikiem 5KM, ale współczesne maszyny akumulatorowe, dzięki zastosowaniu odpowiednich silników elektrycznych i wydajnych akumulatorów, doskonale poradzą sobie z większością prac zarezerwowanych do tej pory dla maszyn spalinowych. Istotne jest również dobranie właściwej maszyny do potrzeb. Na rynku można znaleźć maszyny o mocy od około 18V do nawet 120V.

2. Akumulatory są drogie.

Cena samodzielnego popularnego akumulatora 40V o pojemności 2,5Ah oscyluje w przedziale od 300 zł do 700 zł w zależności od producenta, co faktycznie niską kwotą nie jest. Dlatego przy zakupie urządzeń akumulatorowych należy po pierwsze zwrócić uwagę na urządzenie startowe. W zestawie można kupić urządzenie startowe z ładowarką i akumulatorem w cenie niewiele wyższej niż cena samego akumulatora i ładowarki. Po drugie, warto przemyśleć jakie jeszcze urządzenia będą nam potrzebne w ogrodzie i wybrać producenta, który ma takie modele w swojej ofercie. Kupujemy wtedy kolejny zestaw (dzięki czemu mamy kolejny akumulator w dobrej cenie) lub kupujemy samo urządzenie, bo akumulator i ładowarkę mamy z poprzedniego (dzięki czemu kolejny zakup jest dużo tańszy).

3. Czas pracy akumulatora jest krótki.

Tutaj podobnie jak powyżej istotne jest dobranie właściwej maszyny ogrodowej do potrzeb. Jeśli pracujemy w ogrodzie przy domu z dostępem do gniazdka, to wiele dostępnych ładowarek umożliwia szybkie doładowanie akumulatora co zmniejsza ilość przerw. Jeśli mamy dwa akumulatory to przestoje w pracy w ogrodzie można zredukować dosłownie do kilku minut – jeden akumulator pracuje, a drugi się ładuje.

W sytuacji gdy urządzenie ma pracować określony czas w miejscu bez dostępu do energii elektrycznej pozostaje mieć w zapasie odpowiednią ilość akumulatorów lub agregat prądotwórczy.

4. Akumulatory są ciężkie.

Jeśli porównujesz ciężar różnych urządzeń pamiętaj, że producenci często podają wagę netto. Oznacza to, że podana waga nie obejmuje paliwa, oleju, akumulatora. W przypadku kos nie obejmuje układu tnącego (głowicy lub tarczy) a w przypadku pił prowadnicy z łańcuchem. Dopiero gdy zestawimy wszystkie te elementy to uzyskamy realny ciężar jaki przyjdzie nam dźwigać w czasie pracy. Tutaj pojawia się przewaga urządzeń elektrycznych. W przypadku niektórych urządzeń akumulator można umieścić na specjalnym pasie lub na szelkach i połączyć krótkim kablem z urządzeniem, dzięki temu urządzenie może być lżejsze.

Czy warto wybrać urządzenia akumulatorowe do pracy w ogrodzie? Doradcy sprzedaży maszyn ogrodniczych PROSAT uważają, że tak! Wśród wielu marek akumulatorowych narzędzi ogrodowych dobiorą najlepsze – np. spośród maszyn gamy marki GARDENA: kosiarki akumulatorowe, podkaszarki zasilane akumulatorowo, akumulatorowe myjki ciśnieniowe, akumulatorowe nożyce do trawy, czy też dmuchawy akumulatorowe.


Używasz urządzeń akumulatorowych w swoim ogrodzie? Podziel się Twoją opinią!
Dołącz do grupy na Facebook’u 


Poznaj ogrodowe maszyny akumulatorowe:

PROSAT Krzyżanowice Technika Ogrodowa
ul. Wyzwolenia 2
32 419 40 31 wew. 26

PROSAT Racibórz
ul. Rudzka 107
32 419 01 20

PROSAT Kietrz
ul. Mickiewicza 2
77 485 55 54

Sprawdź naszą ofertę na dobre kosiarki akumulatorowe z dostawą do domu: www.kosiarka.pl
Masz wątpliwości która kosiarka akumulatorowa jest odpowiednia dla Ciebie?

Skonsultuj się telefonicznie: 32 419 40 31 wew. 26 lub 27 bądź mailowo: kosiarka@kosiarka.pl

Przeczytaj pozostałe artykuły z sekcji:

Materiał zewnętrzny