Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Więźniowie z Raciborza szyją maseczki. Nawet dwa tysiące dziennie

Służba więzienna skierowała więźniów do pracy przy szyciu maseczek i kombinezonów ochronnych. Maseczki produkowane są już w przywięziennych wytwórniach w zakładach karnych w Wołowie i Raciborzu.

Więźniowie z Raciborza szyją maseczki. Nawet dwa tysiące dziennie

W Zakładzie Karnym w Raciborzu skazani pracują na terenie przywięziennego zakładu pracy. Do szycia maseczek skierowano 30 więźniów. Dziennie produkują około 2 tysięcy maseczek. Maseczki ochronne produkowane są też w ZK Wołów. Natomiast przedsiębiorstwo przywięzienne działające na terenie Zakładu Karnego w Sieradzu od najbliższego czwartku rozpocznie produkcję kombinezonów ochronnych. Trwa tam przygotowanie linii produkcyjnej.
(acz)

Koronawirus - wszystko o pandemii 3456 wiadomości, 5528 komentarzy w dyskusji, 3121 zdjęć, 14 filmów

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~bezmaski (188.146. * .137) 22.03.2020 13:16

A gdzie w Raciborzu można taką maseczkę kupić?

~Czapol (188.146. * .109) 22.03.2020 00:19

Czapol ma maski dla zwykłych ludzi i firm

~Rodzinazatrudnionej (87.207. * .44) 21.03.2020 10:38
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Szkoda, że Firma Rakon już tak bardzo nie potrafi zadbac o swoich pracowników. Gdzie środki do dezynfekcji dla personelu! Szyjcie... Szyjcie te maseczki, chociaż lekarze którzy będą leczyć waszych zatrudnionych będą mieć w czym ratować im życie

JanNiezbędny 19.03.2020 22:07
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Wreszcie jakiś pożytek, wszyscy powinni pomagać. Czekamy na pomoc finansowa kościoła