Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Co zrobić z resztą chleba? Kilka pomsłów

W zeszłym tygodniu, gdy sytuacja w naszym kraju zrobiła się nieco bardziej gorąca, a wszystkiemu winny jest koronawirus, Polacy szturmem ruszyli na sklepy spożywcze. Nadmiar kupionych produktów, w tym chleb, obecnie lądują na śmietniku. Podpowiadamy, co zrobić z resztkami pieczywa.

Co zrobić z resztą chleba? Kilka pomsłów

Kilka pomysłów na to, co zrobić z resztkami chleba oraz bułek:

1. Grzanki

Resztę chleba pokroić w kosteczki i przypiec na patelni na maśle. W kilka minut mamy domowej roboty grzanki. Można doprawić ziołami.

2. Zupa chlebowa

Dobrze znana zupa chlebowa naszych babć. Chleb pokroić w kostki, zalać wrzątkiem, dodać odrobinę masła, ząbek czosnku, doprawić wg. uznania.

3. Przerobić na bułkę tartą

Wysuszony chleb oraz bułki z łatwością można przerobić na domowej roboty bułkę tartą.

4. Francuskie tosty/ zwykłe tosty

Czerstwy smażony chleb, moczony wcześniej w jajku. Można podawać z czymś słodkim jak dżem czy miód - tak powstają francuskie tosty. Można też zrobić wersję domową, zwykłą, przypiekając na patelni chleb z ulubionymi składnikami, np. serem i szynką.

5. Mrożenie

Tak, chleb oraz bułki można mrozić.

6. Suchy chleb dla zwierząt z gospodarstw

Osoby prowadzące gospodarstwa i posiadające zwierzęta (trzoda chlewna) z radością przygarną resztki chleba i bułek. Warto wysuszone pieczywo zbierać do reklamówek i przekazać w odpowiednie ręce. Uwaga! Pieczywo nie może mieć pleśni!

7. Zakwas chlebowy

Nie wyrzucaj pieczywa do śmietnika!

 

Koronawirus - wszystko o pandemii 3456 wiadomości, 5528 komentarzy w dyskusji, 3121 zdjęć, 14 filmów
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].