Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

75 000 złotych strat po zderzeniu trzech samochodów w Rudach

1 marca po godzinie 9.00 w Rudach Przeryciu doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych - forda fiesty, forda focusa oraz skody octavii. Droga była nieprzejezdna przez prawie godzinę.

75 000 złotych strat po zderzeniu trzech samochodów w Rudach
Fot. OSP Rudy

Winę za kraksę ponosi kierowca forda focusa, który nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i uderzył w słup. Jak się okazało, był po spożyciu alkoholu. Wydmuchał 0,3 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Troje dorosłych oraz dwoje dzieci trafiło do szpitala. Tam okazało się, że poszkodowani nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Droga był nieprzejezdna przez prawie godzinę. W akcji udział brały OSP Rudy, JRG Racibórz i JRG Rybnik.  Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 75 tys. zł.

Podczas minionego weekendu strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji jeszcze osiem razy, interweniując m.in. w związku z uszkodzeniem gazociągu w Krzyżanowicach, wielkim pożarem słomy w Krzanowicach oraz pożarem fiata na ul. Słowackiego w Raciborzu. Szczegóły: Gaz w Krzyżanowicach i wielki pożar w Krzanowicach - weekendowy raport strażaków.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~JanosikPlus (83.30. * .11) 02.03.2020 10:07

"Jeżdżę szybko ale bezpiecznie" ile razy ja to już słyszałem. Do głupich fotki nie docierają, muszą sami przyyy autem.