Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Samochód blokował wyjazd karetki pogotowia [RAPORT STRAŻAKÓW]

Strażacy zawodowi oraz ochotnicy z powiatu raciborskiego mają za sobą pracowity weekend. Oprócz usuwania skutków wichury odnotowali szereg innych interwencji - gaszenie pożarów, uprzątnięcie jezdni po kolizji drogowej, fałszywy alarm, możliwy wyciek butanu z cysterny kolejowej. Sprawdź szczegóły.

Samochód blokował wyjazd karetki pogotowia [RAPORT STRAŻAKÓW]

22 lutego o godz. 8.04 strażacy ugasili pożar pojedynczego drzewa przy ul. Reymonta w Raciborzu. O godz. 9.00 zastęp ochotników z Nędzy uprzątnął tłuczeń, który zsunął się z przejeżdżającego przez wieś samochodu ciężarowego. Następnie strażacy uprzątnęli jezdnię po kolizji, do której doszło na ulicy Ogrodowej w Raciborzu (wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 2,5 tys. zł).

Kolejne zgłoszenie dotyczyło bardzo poważnej materii - wycieku butanu z cysterny kolejowej przy ul. Jesionowej w Nędzy. Zaalarmowano pięć zastępów strażaków (zawodowców oraz ochotników). - Na miejscu ustalono, że plama znajduje się pod tylnym zaworem rewizyjnym. Butan jest gazem, więc plama nie miała związku z przewożonym materiałem - informuje Roland Kotula, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Raciborzu. Strażacy przy pomocy eksplozjometru upewnili się, że w powietrzu nie ma stężenia wybuchowego, po czym sprawdzili szczelność zaworów w cysternach. Prawdopodobnie plama, o której informowała osoba zgłaszająca, powstała wskutek skraplania się wody.

O godz. 12.38 strażacy zabezpieczyli przewód telekomunikacyjny, który zwisał nad jezdnia ulicy Raciborskiej w Kornowacu, a o godz. 14.55 udali się na ul. Cegielnianą w Raciborzu, gdzie doszło do pożaru sadzy w kominie. Komin nie był czyszczony od dawna. Strażacy równolegle z gaszeniem pożaru usunęli spieki sadzy. Akcja trwała trzy godziny.

23 lutego o godz. 13.33 strażacy odebrali nietypowe zgłoszenie od policjantów. Na poboczu ulicy Polnej w Raciborzu leżała kratka kanalizacyjna. Strażacy udali się na miejsce i zwyczajnie włożyli kratkę na miejsce.

W poniedziałek 24 lutego strażacy interweniowali już przy ul. Starowiejskiej w Raciborzu, gdzie w jednym z obiektów uruchomił się alarm pożarowy. Na miejscu okazało się, że alarm był fałszywy. O godz. 7.33 do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie dyspozytora pogotowia, który poprosił o pomoc w przestawieniu samochodu blokującego wyjazd karetki na ulicy Wyzwolenia w Krzyżanowicach. Jeszcze przed przyjazdem strażaków na miejsce, pojazd udało się przesunąć.


Oprócz wymienionych wyżej interwencji strażacy usuwali również skutki wichury, o czym piszemy tutaj:

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
zxc 24.02.2020 09:47
oceniono 4 razy
-4
Zgłoś

"o pomoc w przestawieniu samochodu blokującego wyjazd karetki na ulicy Wyzwolenia w Krzyżanowicach. Jeszcze przed przyjazdem strażaków na miejsce pojazd udało się usunąć."

-dostał mandat właściciel tego pojazdu?!

"Komin nie był czyszczony od dawna. Strażacy równolegle z gaszeniem pożaru usunęli spieki sadzy. Akcja trwała trzy godziny."

- następny do ukarania, co zaniedbał czyszczenie komina. Sami deb...ile w tym powiecie za takie dwie bezsensowne interwencje powinni być surowo ukarani i obciążeni kosztami pracy strażaków.