Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Przykład świętości zagości pod więzieniem [bł. ks. Richard Henkes]

Prezentujemy program uroczystości upamiętnienia postaci bł. ks. Richarda Henkesa. Odbędą się one w niedzielę 23 lutego w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu (ul. Warszawska) i pod Zakładem Karnym. Wydarzenie zaczyna się od konferencji naukowej, a zakończy je odsłonięcie obelisku pod więzieniem.

Przykład świętości zagości pod więzieniem [bł. ks. Richard Henkes]
Upamiętnienie o. Richarda Henekesa w Raciborzu jest inicjatywą radnego Piotra Klimy (na zdj.).

Konferencja naukowa w sali kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Warszawskiej 29. Początek godz. 10.00.

1. Otwarcie konferencji

2. „Katolicyzm w systemie dyktatury nazistowskiej” – ks. bp prof. dr hab. Jan Kopiec

3. „Z Dachau do chwały ołtarzy – historia kultu bł. Ryszarda Henkesa” – ks. dr Przemysław Krakowczyk SAC

4. „Ks. Richard Henkes wobec hitlerowskiej maszyny zagłady i doktryny religijnej nazizmu” – dr Renata Sput

5. „Więzienie w Raciborzu jako miejsce przetrzymywania bł. Richarda Henkesa” – Paweł Newerla

Moderatorem konferencji będzie dr Piotr Sput.


Msza św. dziękczynna za dar życia i przykład świętości bł. Ryszarda Henkesa, Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu:

  • godz. 11.45 - słowo o bł. Ryszardzie Henkesie – s. dr Elżbieta Cińcio
  • godz. 12.00 - uroczysta msza św. w kościele NSPJ, której będzie przewodniczył ks. bp Andrzej Czaja. Homilię wygłosi ks. bp Rudolf Pierskała. Liturgię uświetni Chór Brzezie pod dyr. Aleksandry Gamrot.
  • godz. 13.15 - przejazd autokarami lub przejście do miejsca lokalizacji tablicy upamiętniającej, przy ulicy Eichendorfa 14.
  • godz. 13.30 - uroczyste poświęcenie tablicy upamiętniającej bł. ks. Ryszarda Henkesa z udziałem pocztów sztandarowych, chóru, solistów, instrumentalistów oraz wystąpienia gości i gospodarzy uroczystości. Po uroczystości organizatorzy zapraszają do świetlicy Zakładu Karnego na gorącą herbatę i ciepły posiłek.

(oprac. m)

Tutaj Wywiad Nowin z Piotrem Klimą i ks. Bartłomiejem Blaszką z Czech na temat R. Henkesa i jego kultu.


Ten film ks. dr Przemysława Krakowczyka pokaże w piątek 21 lutego o godz. 17.15 Telewizja Trwam

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~niejestemrobotem (78.43. * .47) 21.02.2020 08:18

Ksiądz Henkes wykazał się postawą. Obawiam się, że świętością jest raczej trudno się wykazać.