Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wichura w powiecie raciborskim. Interwencje strażaków w Nędzy, Raciborzu oraz Turzu

Informacja o działaniach strażaków z powiatu raciborskiego w związku z wichurą, która przeszła przez region 10 lutego.

Wichura w powiecie raciborskim. Interwencje strażaków w Nędzy, Raciborzu oraz Turzu
Zdjęcie poglądowe, arch. Nowiny.pl

Pierwsza interwencja raciborskich strażaków związana z wichurą to gałąź, która zawisła na linii energetycznej w rejonie ulicy Rudzkiej w Turzu (gmina Kuźnia Raciborska). Pracownicy pogotowia energetycznego wyłączyli napięcie, po czym strażacy usunęli gałąź.

Kolejne interwencje dotyczyły usunięcia powalonych przez wiatr drzew i wyłamanych konarów. Odnotowano je na ulicy Gamowskiej w Raciborzu (godz. 15.39), ul. Gliwickiej w Nędzy (godz. 16.12) oraz ul. Starowiejskiej w Raciborzu (godz. 16.15). Obyło się bez strat i osób poszkodowanych.

O pozostałych interwencjach strażaków odnotowanych 10 lutego przeczytasz TUTAJ (ratunek starszego mężczyzny przy ul. Opawskiej, kolizja drogowa w Nędzy, zadymienie przy ul. Polnej w Raciborzu).

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].