Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pożar domu w Czyżowicach. Potrzebna pomoc dla pogorzelców

CZYŻOWICE 30 grudnia około godz. 14.20 straż pożarna została zaalarmowana o pożarze domu jednorodzinnego, znajdującego się na pograniczu Czyżowic i Wodzisławia, przy ul. Dworcowej/Czyżowickiej. Pożar wybuchł w kuchni i szybko objął całe pomieszczenie, w którym znajdowała się również butla gazowa.

Pożar domu w Czyżowicach. Potrzebna pomoc dla pogorzelców

W domu mieszkały trzy kobiety: babcia, matka i jej córka. Na miejsce przybyło kilka wozów straży pożarnej i ponad 30 strażaków. Oprócz jednostek PSP z Wodzisławia i Rydułtów, w zwalczaniu skutków pożaru brały udział również OSP Czyżowice, OSP Gorzyce i OSP Turza Śl. Jak informuje st. asp. Czesław Honisz, zastępca dowódcy JRG nr 1 w Wodzisławiu Śl. spaleniu uległy sprzęty kuchenne, pomieszczenie kuchni oraz częściowo pomieszczenie klatki schodowej.

Dom nie nadaje się do zamieszkania. - Oprócz tego, że kuchnia jest wypalona, to reszta pomieszczeń była zadymiona i jest osmalona. Do tego wszystko zalane zostało wodą – mówi Daniel Kurasz, sołtys Czyżowic. Lokalna społeczność uruchomiła pomoc dla poszkodowanej rodziny. W niedzielę 5 stycznia po mszach świętych w Czyżowicach odbyła się zbiórka zorganizowana przez miejscowe koło charytatywne. Zbiórka trwa również w Internecie na stronie zrzutka.pl pod hasłem „pomoc pogorzelcom”.

– Chcemy pomóc rodzinie w remoncie tego domu. Obecnie jego lokatorzy mieszkają u rodziny w Turzy Śl. ale wiadomo, że ten dom trzeba będzie wyremontować – mówi sołtys Kurasz. Pomoc jest o tyle potrzebna, że rodzina znajduje się w trudnej sytuacji materialnej.

St. asp. Honisz poinformował nas, że w czasie akcji gaśniczej służby udzieliły pomocy mężczyźnie poparzonemu w czasie pożaru, który jednak odmówił przewiezienia do szpitala. Jak się okazuje chodzi o sąsiada, którego lokatorki zaalarmowały o pożarze w swoim domu. Ten wezwał pomoc i jeszcze przed przyjazdem straży sam miał ruszyć w sukurs kobietom. - Został poparzony w ręce, kiedy próbował zakręcić butlę gazową – opowiada Daniel Kurasz, dodając że na kolejnym zebraniu wiejskim osobiście podziękuje mu za postawę i udzieloną kobietom pomoc.

(art)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].