Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Przedszkolaki z Rud poznały tajemnice biblioteki

Do rudzkiej biblioteki zawitały dzieci z miejscowego przedszkola - z grup "Pszczółki" i "Krasnoludki" wraz z nauczycielkami: Beatą Chromik i Mariolą Piontek. W czasie spotkania nie obyło się bez piosenek i ciekawych tematów.

Przedszkolaki z Rud poznały tajemnice biblioteki

Dzieci poznały tajniki biblioteki, zaznajomiły się z zasadami obowiązującymi podczas czytania książek oraz poznały ciekawy księgozbiór znajdujący się w książnicy. - Rozwiązywaliśmy wspólnie zagadki, tańczyliśmy, a pod koniec spotkania dzieci własnoręcznie wykonały piękne zakładki do książki. Podczas zajęć "Krasnoludki" odnalazły specjalnego gościa, który od dziś będzie im towarzyszył w czasie specjalnych zajęć, organizowanych w ramach projektu realizowanego przez przedszkole w Rudach – relacjonuje Katarzyna Machecka, bibliotekarka.

Na zakończenie owocnej wizyty w bibliotece, cztero- i pięciolatki zostały obdarowane odznakami, przygotowanymi specjalnie dla nich przez bibliotekarki. - Dzieci w dobrych humorach, w rytm piosenki "Pociąg" powróciły do przedszkola, aby po wyczerpujących zajęciach posilić się pysznym obiadkiem, przygotowanym przez niezawodne panie kucharki. Kochamy takie odwiedziny umożliwiające pokazanie dzieciom, że biblioteka to wspaniałe, przyjazne im miejsce. Serdecznie zachęcamy rodziców oraz opiekunów do odwiedzania nas wraz ze swoimi milusińskimi – dodaje Katarzyna Machecka.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].