Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Policja zatrzymuje naćpanych kierowców

Tylko podczas wczorajszego wieczoru, w trakcie tak zwanej rutynowej kontroli kierujących samochodami, policjanci mikołowskiej drogówki zatrzymali dwie osoby, które wsiadły za kółko pod wpływem środka odurzającego. Kontrolowane osoby wpadły w ręce mundurowych na terenie Wyr i Ornontowic.

Policja zatrzymuje naćpanych kierowców

Policjanci drogówki stale prowadzą działania mające na celu eliminację z ruchu osób nietrzeźwych. Co do tego nikt raczej nie ma wątpliwości i nikogo nie dziwi widok policjanta z tzw. "kukurydzą", czyli urządzeniem do badania stanu trzeźwości. Oprócz tego rodzaju kontroli mundurowi szkoleni są pod kątem rozpoznawania wczesnych objawów używania środków i substancji odurzających oraz psychotropowych. Mikołowska drogówka wyposażona jest w sprzęt pozwalający wykryć w organizmie kierowcy środki odurzające inne niż alkohol. Żeby sprawdzić, czy kierowca jest pod wpływem narkotyków, wystarczy zrobić prosty test.

Tak właśnie było wczoraj wieczorem. Podczas patrolowania ulic powiatu mikołowskiego, jeden z patroli, na cztery przeprowadzone badania z użyciem wspomnianego testera, aż dwukrotnie wykazał pozytywny wynik. Jedna z osób to kierujący osobówką 21-letni wyrzanin, druga to 47-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego. W przypadku kierującego fiatem mieszkańca gminy Herby, dodatkowo okazało się, że człowiek ten w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, w związku z czym został on także ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Za popełnione przestępstwa mężczyźni staną przed sądem. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności, ograniczenie wolności lub grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 5 lat.
(acz)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].