Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ceny biletów PKS w górę

20 października nastąpiła duża korekta rozkładów jazdy w komunikacji autobusowej organizowanej przez powiat wodzisławski. Zmiany dotknęły wszystkich 10 linii PKS. Modyfikacji uległ też cennik za przejazdy. Jest drożej.

Ceny biletów PKS w górę

Więcej za bilety

Od 20 października uległy także modyfikacji opłaty za przejazdy. Bilety jednorazowe, w niektórych strefach za przejazdy na terenie powiatu wodzisławskiego, podrożały o 50 gr. W podróżach poza powiat ceny wzrosły o 50 gr lub o 1 zł. Odpowiednio podrożały również bilety miesięczne. Wprowadzona została także niewielka opłata za przejazdy w weekendy. Na terenie powiatu wynosi nie więcej niż 1 zł, poza powiatem do 3 zł. Z kolei zachowane zostały bezpłatne przejazdy dla dzieci do lat 7 oraz dla seniorów powyżej 70 roku życia. Korzystny dla stałych pasażerów jest w dalszym ciągu zakup biletów 45–dniowych, ich cena jest zazwyczaj tylko kilkanaście złotych większa niż miesięcznego.

– Wymaga podkreślenia, że opłaty podnoszone są po raz pierwszy od 2012 r. Ich modyfikacja podyktowana jest koniecznością zrównoważenia rosnących kosztów, a także trudną sytuacją finansową gmin współfinansujących komunikację – tłumaczy Wojciech Raczkowski ze Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl.

Przypomnijmy, że powiat wodzisławski wspólnie z gminami Godów, Gorzyce, Lubomia oraz powiatem raciborskim wyda w tym roku na powiatowe przewozy pasażerskie 3,4 mln zł. Samorządowcy liczyli na pieniądze z rządowego funduszu rozwoju przewozów autobusowych, jednak niekorzystne dla powiatu zapisy, jakie znalazły się w ustawie, uniemożliwiły ich pozyskanie, ponieważ rząd nie przewiduje wsparcia dla linii już istniejących.

(red.)

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~spoko (188.146. * .58) 23.10.2019 11:33
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Śmieszą mnie tacy jak ty. W artykule jest napisane w ostatnim akapicie kto nie dał pieniędzy. Wszystko na ten temat.

~BogaczMas (193.9. * .34) 23.10.2019 10:57
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Tak wygląda ekologia nieudaczników z PO.
To zachęta do korzystania z komunikacji autobusowej?