Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ceny biletów PKS w górę

20 października nastąpiła duża korekta rozkładów jazdy w komunikacji autobusowej organizowanej przez powiat wodzisławski. Zmiany dotknęły wszystkich 10 linii PKS. Modyfikacji uległ też cennik za przejazdy. Jest drożej.

Ceny biletów PKS w górę

Najpoważniejszą zmianą jest skrócenie linii 31, która dotychczas kursowała pomiędzy Lubomią a Wodzisławiem Śl. Zgodnie z nowym rozkładem jazdy autobusy na tej trasie kursują tylko do Bluszczowa.

Z Lubomi w kierunku Wodzisławia Śl. wciąż kursują linie 40 przez Gorzyce oraz 41 przez Zawadę. Linia 31 jest linią uzupełniającą dojazdy do szkół ponadpodstawowych, kursy zostały ograniczone do dni szkolnych w szczycie porannym i w godzinach popołudniowych.

Na linii 32 Wodzisław Śl. – Uchylsko część kursów popołudniowych została ograniczonych tylko do dni nauki szkolnej. Ostatni kurs na tej linii do Uchylska odjeżdża z dworca autobusowego o 17.25, a nie jak dotychczas o 18.15.

Stosunkowo mało zmian jest na linii 33 Chałupki – Odra – Wodzisław Śl., na której został zlikwidowany kurs z Chałupek o 15.55. Skrócono także poranny kurs, który obecnie zaczyna w dni nauki szkolnej z Odry o godzinie 6.05.

Linia 34 nowym kursem o 6.25 została skomunikowana w kierunku Pszowa z linią 42 (z przesiadką w Bluszczowie). Podobnie jest z kursem powrotnym o 16.10. Takie rozwiązanie umożliwia uczniom z gminy Gorzyce sprawniejsze dotarcie do Zespołu Szkół w Pszowie.

Na linii 35 popołudniowy kurs z Wodzisławia do Gorzyczek został opóźniony i odjeżdża o 15.20. Umożliwia to rozładowanie tłoku w autobusie o 15.30 w kierunku Czyżowic i Godowa na linii 36. Na tej linii ostatni autobus z Wodzisławia w kierunku Gołkowic odjeżdża o 21.45 a nie jak dotychczas o 21.20.

Spore zmiany dotknęły także linię 38 do Gołkowic przez Skrzyszów. Zlikwidowane zostały dwa kursy wczesnym rankiem oraz ostatni powrotny z Gołkowic.

Dla uczniów z Lubomi Trawników dojeżdżających do Wodzisławia skomunikowano linię 41 Racibórz – Wodzisław Śl. z przesiadką na przystanku na ulicy Mickiewicza. Na tej linii zmieniły się też godziny odjazdów niektórych kursów wieczornych w obu kierunkach.

Dosyć spore zmiany dotknęły linię 42 Wodzisław – Buków przez Pszów, Nieboczowy. Poranny kurs z Bukowa o 6.53 i powrotny z Wodzisławia Śląskiego o 15.15 kursuje przez Bluszczów umożliwiając dojazd i powrót młodzieży do Pszowa.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~spoko (188.146. * .58) 23.10.2019 11:33
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Śmieszą mnie tacy jak ty. W artykule jest napisane w ostatnim akapicie kto nie dał pieniędzy. Wszystko na ten temat.

~BogaczMas (193.9. * .34) 23.10.2019 10:57
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Tak wygląda ekologia nieudaczników z PO.
To zachęta do korzystania z komunikacji autobusowej?