Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Trawa z rolki i urządzenia do zabawy - nowe zdjęcia z placu budowy w Ogródku Jordanowskim

Trwa rewitalizacja Ogródka Jordanowskiego przy ul. Karola Miarki w Raciborzu.

Trawa z rolki i urządzenia do zabawy - nowe zdjęcia z placu budowy w Ogródku Jordanowskim

Jeszcze podczas wakacji rozpoczęto montaż części urządzenia zabawowych. Aktualnie kładziona jest trawa z rolki. Na miejsce dowieziono już kolejne partie sadzonek, które upiększą odnowiony Ogródek Jordanowski. W galerii publikujemy najnowsze zdjęcia z placu budowy.

Przypomnijmy, nowy Ogródek Jordanowski ma być gotowy wiosną przyszłego roku. Znajdzie się w nim miejsce zarówno dla małych jak i większych dzieci, a także ich rodziców oraz seniorów. Dzieci będą mogły bawić się m.in. na tyrolce (zjazd na linie) oraz w parku linowym. Na placu zabaw znajdą się również urządzenia przeznaczone dla dzieci niepełnosprawnych. Seniorzy będą mogli zagrać w gry, odpocząć w strefie ciszy czy też skorzystać z biblioteczki. Ponadto projekt zakłada wykonanie zaplecza sanitarnego. Całość ma być objęta monitoringiem, co uchroni nowy Ogródek Jordanowski przed dewastacją.

Inwestycja to efekt zabiegów grupy mieszkańców Raciborza (Anna Jegierska, Ewa Klimaszewska oraz Joanna Mucha), byłego już radnego Wiesława Szczygielskiego oraz urzędników raciborskiego magistratu, którym udało się pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2,2 mln zł na modernizację Ogródka Jordanowskiego. Całość powstaje nakładem niespełna 3 mln zł. Przedsięwzięcie realizuje firma Bruki Trawiński.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Zdegustowany_tempem (78.31. * .162) 20.09.2019 07:46

WOW! "Wiesz co robi ten OGRÓDEK? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest OGRÓDEK na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym OGRÓDKIEM? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo” Całe 10 lat później......... https://www.naszraciborz.pl/site/art/1/0/8431 Kieyś takie rzeczy się robił TYDZIEŃ w czynie społecznym