Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Bajm na dożynki. Otwarcie wsi... z premierem Morawieckim?

Tobi z Monachium, grupa Long&Junior, a w roli gwiazdy wieczoru zespół Bajm z Beatą Kozidrak na czele - znamy już szczegółowy program dożynek gminy Lubomia, których gospodarzem będzie sołectwo Nieboczowy.

Bajm na dożynki. Otwarcie wsi... z premierem Morawieckim?

Tegoroczne dożynki gminy Lubomia odbędą się 8 września w Nieboczowach. Okazją do hucznych obchodów będzie nie tylko święto plonów. Tego samego dnia nastąpi bowiem oficjalne otwarcie nowej wsi.

Dożynkowa msza święta rozpocznie się o godz. 9.00 w kościele pw. św. Józefa Robotnika w Nieboczowach.

Uczestnicy tradycyjnego dożynkowego korowodu zbiorą się o godz. 12.30 na skrzyżowaniu ulic Wiejskiej i Rzecznej. Korowód wyruszy o godz. 13.00. Trasa korowodu będzie biegła ulicami: Wiejską, Rzeczną, Macionia, Kochanowskiego, Dąbrowy, Nowy Dwór, Brzeską, Łucjana Wendelbergera i Ligonia. Metą korowodu będą okolice małej sceny ustawionej naprzeciwko remizy strażackiej.

O godz. 14.00 rozpocznie się część oficjalna - otwarcie dożynek, przekazanie chleba wójtowi i przemówienia. O 15.00 scenę opanują zespoły taneczne i śpiewacze Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. O 16.15 nietypowy punkt programu. Przedstawiciele Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody polskie” opowiedzą o budowie zbiornika Racibórz. Nieprzypadkowo - „Wody polskie” będą współorganizatorami dożynek i otwarcia nowej wsi. O 16.30 rozlosowane zostaną rowery dla uczestników korowodu. Dowiemy się też, kto zwyciężył w konkursach na najpiękniejszą dekorację dożynkową, najpiękniejszy pojazd korowodu czy najpiękniejszy pojazd sołectwa.

O godz. 17.00 na scenie pojawi się Toby z Monachium, czyli „prawdziwa maszyna napędzająca szlagiery w Polsce”. O 18.10 poznamy laureatów wyróżnienia „Społecznik roku” i zwycięzców Biegu Przesiedleńczego. Po raz kolejny wystąpią też młodzi artyści z GOKSiR-u. O 19.00 sceną zawładnie grupa Long&Junior, czyli reprezentanci nurtu disco dance. O 20.10 zaśpiewa niezwykle utalentowana solistka z Lubomi - Ewelina Kozub.

O 20.30 gwiazda wieczoru - legenda polskiej sceny muzycznej, czyli Beata Kozidrak z zespołem Bajm. Twórcy takich przebojów jak „Biała armia”, „Płynie w nas gorąca krew”, „Nie ma wody na pustyni” albo „Józek, nie daruję Ci tej nocy”.

Scena główna będzie ustawiona w pobliżu Wiejskiego Domu Kultury, na tzw. placu publicznym.

(mak)

Dożynki z premierem Morawieckim?

Dotarły do nas pogłoski, że gościem dożynek w Nieboczowach może być premier Mateusz Morawiecki. Postanowiliśmy zapytać u źródła. Okazuje się, że na razie pewne jest wyłącznie to, że premier otrzymał zaproszenie na wydarzenie. - Tak, skierowaliśmy zaproszenie - potwierdza wójt gminy Lubomia Czesław Burek. Przypomina, że dożynki będą połączone z uroczystością otwarcia nowej wsi, tak więc zaproszenie zostało skierowane od władz gminy Lubomia, sołectwa Nieboczowy i przedstawicieli Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody polskie” - jako współorganizatorów. - Będziemy się cieszyć z pozytywnej odpowiedzi, tym bardziej że budowa Nieboczów i zbiornika Racibórz to ważna, wspólna inwestycja. Przykład współpracy między państwem a samorządem, osiągniętej w drodze dialogu i negocjacji. Współpracy, która doprowadziła do zaspokojenia interesu ogólnopaństwowego i lokalnego, bo mieszkańcy nie stracili swojej wsi - zaznacza wójt Czesław Burek.

Ludzie

Czesław Burek

Wójt Gminy Lubomia

Mateusz Morawiecki

Prezes Rady Ministrów

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].