Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

27. Memoriał strażacki - oficjalne otwarcie i występ zespołu Feel [FOTO, WIDEO]

Ceremonia otwarcia imprezy upamiętniającej bohaterską śmierć strażaków odbyła się o godz. 20.15 z udziałem ministra Michała Wosia, posłanki Katarzyny Dutkiewicz, włodarzy Raciborza i Powiatu Raciborskiego, a także nadleśniczego Roberta Pabiana i szefa zawodowych strażaków z Raciborza - Jarosława Ceglarka. 

27. Memoriał strażacki - oficjalne otwarcie i występ zespołu Feel [FOTO, WIDEO]

W materiale wideo - oprócz przemów gości honorowych - są także krótkie rozmowy Nowin z ministrem Michałem Wosiem (o jego osobiste skojarzenia z najsłynniejszą imprezą lata w Raciborzu) oraz prezydentem Raciborza Dariuszem Polowym (co myśli o prawdopodobnie ostatnim Memoriale na placu Długosza, który ma być sprzedany przez Miasto).

Zajrzeliśmy za kulisy memoriałowej sceny, do namiotów gdzie zagościli Feel oraz oficjele. Zarejestrowaliśmy także pierwszy utwór koncertu w Raciborzu.

Radio Vanessa przywitało Feel

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Katarzyna Dutkiewicz

samorządowiec i polityk, obecnie prezes Fundacj Elektrowni Rybnik

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~reCAPTCHA (188.146. * .119) 18.08.2019 13:23

Czysty lans. Wstydu nie mają. Ledwo dostali posady a pchają się na afisz choć pojęcia nie mają nawet o czym mówią.. Żaden na scenie oprócz Borowika nic nie miał wspólnego z tym historycznym pożarem i nic też nie zrobił dla memoriału i tych strażaków.

~fanklubprezesa (46.5. * .209) 18.08.2019 05:38

Najlepsze są zawody challenge. Ech, dziś prawdziwych strażaków już nie ma.

~AnnaMaria2 (10.0. * .45) 17.08.2019 21:55

Michał fajnie i konkretnie :) Jako jedyny nie przynudzał, tylko powiedział do rzeczy

~zaFeelowany (78.31. * .129) 17.08.2019 21:05
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

To niesprawiedliwa ocena pana Stanisława. Trzeba mu oddać, że 27 lat uparcie trwa przy idei wskrzeszania pamięci o wydarzeniu dla niektórych już prehistorycznym. Kiedyś go zabraknie i wtedy memoriał też zniknie, dopiero będzie smutek. NIECH żyje bal!

~LudzieGumy (46.134. * .40) 17.08.2019 21:01

Każdy by Staszka utopił, ale na scenę z nim wejdzie...