Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Fotoradar przy Stokrotce

Szef komisji budżetowej w radzie Raciborza Józef Galli ujął się za rodzicami i właścicielami prywatnego przedszkola Stokrotka.

Fotoradar przy Stokrotce
fot. arch. Nowiny.pl

Placówka przy ul. Starowiejskiej, drodze krajowej nr 45 (DK45)przedstawiła petycję podpisaną przez 1000 osób. Prosi o ustawienie fotoradaru lub przynajmniej wyświetlacza prędkości przy tej ulicy. Powodem jest duże natężenie ruchu na DK45 i niebezpieczne zdarzenia na tej szosie.

Józef Galli jest kolejnym radnym, który podjął ten temat. Wcześniej, w radzie powiatu, zgłosił go Tomasz Cofała. W radzie miasta zgłosił interpelację w sprawie Starowiejskiej Michał Kuliga. – Procedury czy zakres kompetencji nie mogą być przeszkodą w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom – podkreśla Józef Galli z Miedoni.

Ludzie

Józef Galli

Radny Raciborza, szef komisji budżetu

Michał Kuliga

Radny Gminy Racibórz

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~lol10 (176.106. * .21) 28.07.2019 10:40
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Każdy teren zabudowany powinien mieć pomiary prędkości na całym obszarze.

~Jaco87 (5.184. * .123) 28.07.2019 00:12
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

A może wystarczy spojrzeć na znaki? Przypadkiem nie jest to teren zabudowany? Jak by każdy jechał zgodnie z przepisami to by takiego problemu nie było. Sam byłem ostatnio swiatkiem jak TIR pędził na łuku gdzie o wypadek wiele nie trzeba. Tam powinien stanąć fotoradar aż kierowcy zaczną reflektowac przepisy ruchu drogowego. Dla tych co sciagali podczas egzaminu na prawko PRZYPOMINAM W MIEŚCIE MAMY OGRANICZENIE PRĘDKOŚCI DO 50 KMH.... Pozdrawiam.

~Dynis (94.177. * .90) 27.07.2019 21:53
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Kto wydał zezwolenie na prowadzenie przedszkola w takim miejscu?

~recykler (31.0. * .14) 27.07.2019 20:48
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Tak , zgadzam się z przedmówcami przedszkola powinny być z dala od ludzi może w Bieszczadach albo w środku Borów Tucholskich ?

~Pracujący (37.30. * .82) 27.07.2019 17:20
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Uważam że przedszkole należy przenieść na spokojniejszą ulicę

~Zmartwiony (78.31. * .196) 27.07.2019 14:03
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Może ktoś by się zastanowił czy przedszkole w tym miejscu jest właściwie.