Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wyniki naboru do szkół średnich w powiecie raciborskim

16 lipca odbyła się symulacja i przydział kandydatów do szkół prowadzonych przez powiat raciborski. Zakwalifikowano ogółem 1854 uczniów z dwóch roczników, tj. po gimnazjum: 905 uczniów, a po szkole podstawowej 949 uczniów.

Wyniki naboru do szkół średnich w powiecie raciborskim

Przydzielono do szkół podległych powiatowi raciborskiemu:

 • po gimnazjum – 884 uczniów,
 • po szkole podstawowej - 928 uczniów.

(Liceum Plastyczne nie brało udziału w elektronicznym naborze).

Łączna liczba oddziałów uruchomionych po gimnazjum 29 + 1 oddział Liceum Plastycznego, w tym:

 • licea ogólnokształcące - 10 oddziałów – 33,3%
 • Liceum Plastyczne - 1 oddział - 3,3%,
 • technika - 13 oddziałów - 43,3 %,
 • branżowe szkoły I stopnia - 6 oddziałów - 20,1%.

Łączna liczba oddziałów uruchomionych po szkole podstawowej: 30 + 1 oddział Liceum Plastycznego:

 • licea ogólnokształcące- 10 oddziałów - 32,2 %
 • Liceum Plastyczne- 1 oddział - 3,2%,
 • technika- 13 oddziałów – 41,9%,
 • branżowe szkoły I stopnia - 7 oddziałów - 22,7%.

Łącznie po gimnazjum i szkole podstawowej do szkół, dla których organem prowadzącym jest powiat raciborski dostało się 1854 uczniów do 61 oddziałów. Proporcje przedstawiają się następująco:

 • licea ogólnokształcące- 20 oddziałów - 32,8 %,
 • Liceum Plastyczne - 2 oddziały - 3,3%,
 • technika - 26 oddziałów - 42,6 %,
 • branżowe szkoły I stopnia – 13 oddziałów - 21,3 %.

- Przypominamy, iż w terminie od 16 lipca 2019 r. do 24 lipca 2019 r. kandydaci potwierdzają wolę podjęcia nauki w szkole przez dostarczenie do niej oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu. Od 16 lipca br. szkoły prowadzące kształcenie zawodowe będą wydawały skierowania do lekarza medycyny pracy celem uzyskania zaświadczenia o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu. Uwaga! Kandydat, który nie dostarczy oryginału tych dokumentów, zostanie skreślony z listy zakwalifikowanych do danej szkoły - informuje Starostwo Powiatowe w Raciborzu.

źródło: KPP Racibórz, oprac. ż

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].