Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Problemy z rekrutacją do liceów? Nie w Raciborzu

Kumulacja roczników gimnazjalnych i szkół podstawowych sprawiła, że w wielu liceach zabrakło miejsc dla uczniów. Rozgoryczona młodzież protestuje przed kuratoriami oświaty. Okazuje się, że problem dostępności ogólniaków nie dotyczy Raciborza.

Problemy z rekrutacją do liceów? Nie w Raciborzu

Likwidacja gimnazjów i przywrócenie ośmioletnich szkół podstawowych spowodowała kumulację dwóch roczników uczniów, którzy próbują dostać się teraz do liceów, techników i szkół branżowych. Dla wielu z nich próba kończy się niepowodzeniem, choć osiągnęli wyniki porównywalne do swoich starszych kolegów, którzy dostali się do wymarzonych szkół rok, dwa i trzy lata temu.

Wicestarosta Marek Kurpis wyjaśnia, że problem nie dotyczy Raciborza, gdyż w naszych liceach podwojono liczbę oddziałów, w których pierwszaki rozpoczną naukę 1 września. W poprzednich latach w I LO oraz II LO otwierano łącznie dziesięć oddziałów, teraz będzie ich dwadzieścia. – Nasza oferta edukacyjna skierowana jest do ponad dwóch tysięcy absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych – mówi Marek Kurpis. Rzecz jasna nie oznacza to, że do liceów dostaną się wszyscy chętni. Sztuka ta nie uda się każdemu, ale odsetek osób nieprzyjętych do ogólniaków nie będzie większy niż w minionych latach.

Jedyne komplikacje będą dotyczyć dostępności sal dydaktycznych. Problem nie będzie dotyczył I LO, które będzie dysponować salami po zlikwidowanym Gimnazjum Dwujęzycznym. Natomiast w II LO kumulacja roczników sprawi, że lekcje religii będą prowadzone w salach katechetycznych pobliskiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dyrekcja tej szkoły zawrze również porozumienie z PWSZ w Raciborzu w sprawie korzystania z sali do wychowania fizycznego.

(żet)


Zobacz również:

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Entliczekrybniczek (87.101. * .96) 16.07.2019 23:48

Wszyscy co są z PO i ich tęczowych satelit będą na bank mieć problemy bo tak nakazała wierchuszka. A ty poniżej lemingu nie rozróżniasz Don Alfonso od donalfredo.

~BrakSlowNaCiemnotę (94.254. * .4) 16.07.2019 20:29

Po wpisie (donalfredo) widać,że elektorat pisu jest naprawdę bardzo wykształcony,brawo.
To zwykła patologia,która dostaje 500+ za nic.

~Don_Alfonso (31.0. * .126) 16.07.2019 20:12

Tak jest praktycznie w całej Polsce, co nie podoba sie KODziarzom, lemingom-platfósom, komuchom i LGBTowcom, bo chcieli by destabilizacji kraju. Kolejny sukces pisiorów i ból du..y. platfósów.