Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uczniowie poszerzają swoje horyzonty zawodowe

Doskonalą umiejętności poszukiwane na rynku pracy oraz mają możliwość na płatne staże lub praktyki. Uczniowie z 5 szkół zawodowych powiatu wodzisławskiego biorą udział w projekcie podnoszącym ich kwalifikacje.

Uczniowie poszerzają swoje horyzonty zawodowe

Projekt „Innowacyjne nauczenie potrzebą przyszłości” realizowany jest od września 2018 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl., Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl., Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śl., Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie i Branżowej Szkole I Stopnia w Radlinie. Będzie trwał jeszcze przez dwa kolejne lata szkolne. Starostwu Powiatowemu w Wodzisławiu Śl. udało się na ten cel pozyskać około 1,9 mln zł ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W Zespole Szkół Ekonomicznych młodzież skorzystała m.in. ze szkoleń z obsługi kas fiskalnych, kursu carvingu (rzeźbienia w owocach i warzywach), szkoleniu z zakresu marketingu, kursów prawa jazdy, barmana i kelnera. W Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego uczennice kształcące się na kierunku technik analityk szkoliły się z pomiarów fizykochemicznych. Celem tego bardzo specyficznego szkolenia było podniesienie kompetencji z zakresu nadzorowania i spójności pomiarowej oraz zapewnienia jakości badań fizykochemicznych. Prócz tego młodzież z PCKZiU miała okazję podszkolić się z projektowania, montażu i eksploatacji układów mechatronicznych. Z kolei uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia skorzystali z m.in. z kursu spawania stali niestopowych elektrodą topliwą w osłonie gazów aktywnych (MAG). W szkole zostały przeprowadzone również inne kursy jak np. kurs typu SEP G1 – uprawnienia elektryczne do 1 kV, kurs obsługi kas fiskalnych czy kurs obsługi wózków jezdniowych wraz z wymianą butli gazowych. Niebawem swoje szkolenia rozpocznie też młodzież z wodzisławskiej Budowlanki oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie.

Podczas trwania projektu zaoferowanych zostanie uczniom ponad 600 miejsc kursowych. Dodatkowo ponad 200 uczestników będzie miało okazjo podjąć płatne staże lub praktyki u pracodawców. Pierwsze ruszą jeszcze w te wakacje.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].