Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. bezkonkurencyjny podczas festiwalu zawodów

Wodzisławska „Budowlanka” okazała się najlepsza podczas festiwalu zawodów, który odbył się 12 czerwca na terenie Zespołu Parkowo-Pałacowego w Koszęcinie.

Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. bezkonkurencyjny podczas festiwalu zawodów
fot. Powiat Wodzisławski

Organizatorami imprezy były następujące instytucje: Kuratorium Oświaty w Katowicach, Izba Rzemieślnicza Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach wraz z Zespołem Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny. Udział wzięli uczniowie szkół i techników prowadzących kształcenie zawodowe. Młodzież we współpracy z przedsiębiorcami w atrakcyjny sposób prezentowała nabywane przez siebie umiejętności zawodowe w różnych profesjach. Prezentacje uzupełniały stoiska przygotowane przez rzemieślników.

Uczestnicy i goście festiwalu mieli okazję poznać bardzo różnorodne i interesujące zawody. Oprócz szkół prezentujących różne profesje, w których te szkoły kształcą, można było również zobaczyć stoiska przygotowane przez pracodawców-rzemieślników. Celem festiwalu była promocja szkolnictwa i kształcenia zawodowego wśród młodzieży.

Jednym z punktów imprezy było podsumowanie konkursu Śląskiego Przeglądu Zawodów – 2019 „Dom z przyszłością”. W rywalizacji wzięło udział kilkadziesiąt szkół województwa śląskiego. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 5 szkół w trzech kategoriach: „Koncepcja projektu architektoniczno-budowlanego”, „Projekt zagospodarowania terenu/działki wokół domu” oraz „Projekt aranżacji wnętrza domu”.

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. Kaja Brożek oraz Patryk Krakowczyk odebrali nagrodę za I miejsce w kategorii: „Dom z przyszłością – koncepcja projektu architektoniczno-budowlanego” oraz wyróżnienie w kategoriach: „Projekt zagospodarowania terenu/działki wokół domu” oraz „Projekt aranżacji wnętrza domu”. Ich opiekunem była mgr inż. arch. Ewelina Seget.

Uroczystego wręczenia nagród oraz podsumowania dokonali Jacek Szczotka – zastępca Śląskiego Kuratora Oświaty, Tomasz Janikowski – zastępca dyrektora Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk oraz Grzegorz Miketa z Izby Rzemieślniczej.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].