Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. bezkonkurencyjny podczas festiwalu zawodów

Wodzisławska „Budowlanka” okazała się najlepsza podczas festiwalu zawodów, który odbył się 12 czerwca na terenie Zespołu Parkowo-Pałacowego w Koszęcinie.

Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. bezkonkurencyjny podczas festiwalu zawodów
fot. Powiat Wodzisławski

Organizatorami imprezy były następujące instytucje: Kuratorium Oświaty w Katowicach, Izba Rzemieślnicza Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach wraz z Zespołem Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny. Udział wzięli uczniowie szkół i techników prowadzących kształcenie zawodowe. Młodzież we współpracy z przedsiębiorcami w atrakcyjny sposób prezentowała nabywane przez siebie umiejętności zawodowe w różnych profesjach. Prezentacje uzupełniały stoiska przygotowane przez rzemieślników.

Uczestnicy i goście festiwalu mieli okazję poznać bardzo różnorodne i interesujące zawody. Oprócz szkół prezentujących różne profesje, w których te szkoły kształcą, można było również zobaczyć stoiska przygotowane przez pracodawców-rzemieślników. Celem festiwalu była promocja szkolnictwa i kształcenia zawodowego wśród młodzieży.

Jednym z punktów imprezy było podsumowanie konkursu Śląskiego Przeglądu Zawodów – 2019 „Dom z przyszłością”. W rywalizacji wzięło udział kilkadziesiąt szkół województwa śląskiego. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 5 szkół w trzech kategoriach: „Koncepcja projektu architektoniczno-budowlanego”, „Projekt zagospodarowania terenu/działki wokół domu” oraz „Projekt aranżacji wnętrza domu”.

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. Kaja Brożek oraz Patryk Krakowczyk odebrali nagrodę za I miejsce w kategorii: „Dom z przyszłością – koncepcja projektu architektoniczno-budowlanego” oraz wyróżnienie w kategoriach: „Projekt zagospodarowania terenu/działki wokół domu” oraz „Projekt aranżacji wnętrza domu”. Ich opiekunem była mgr inż. arch. Ewelina Seget.

Uroczystego wręczenia nagród oraz podsumowania dokonali Jacek Szczotka – zastępca Śląskiego Kuratora Oświaty, Tomasz Janikowski – zastępca dyrektora Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk oraz Grzegorz Miketa z Izby Rzemieślniczej.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].