Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Na osiedlach jest bezpiecznie

Zaśmiecanie i niszczenie mienia, dewastacje elewacji budynków oraz nieprawidłowe parkowanie samochodów. To tylko niektóre z codziennych incydentów, jakie występują na pszowskich osiedlach. - Mimo wszystko oceniamy dobrze tamtejszy stan bezpieczeństwa - mówią prezesi Spółdzielni Mieszkaniowych Orłowiec oraz ROW. Ich zdanie podzielają mieszkańcy osiedli.

Na osiedlach jest bezpiecznie

Podczas jednej z ostatnich pszowskich komisji bezpieczeństwa i infrastruktury komunalnej dyskutowany był temat bezpieczeństwa i porządku publicznego osiedli mieszkaniowych znajdujących się na terenie miasta. Omówili go przybyli na obrady Mariusz Ganita prezes SM Orłowiec oraz Władysław Maryjka zastępca prezesa SM ROW.

Graficiarze nie odpuszczają

Prezesowie Ganita oraz Maryjka wymienili, że na przestrzeni minionego roku na terenach osiedli doszło do m.in. zakłócania porządku publicznego, nieprawidłowego parkowanie na drogach, chodnikach i trawnikach, nielegalnego składowania odpadów remontowych na śmietnikach, czy różnego rodzaju dewastacji mienia publicznego. - W dalszym ciągu odnotowujemy uciążliwą działalność graficiarzy, którzy niszczą elewacje budynków - mówili zgodnie prezesi. Zapewniali, że pracownicy spółdzielni całodobowo reagują na zgłoszenia mieszkańców. W przypadku zagrożenia życia bądź mienia powiadamiają odpowiednie służby. Dodatkowo swoje tereny nadzorują za pomocą monitoringu. Obaj przedstawiciele spółdzielni nie mieli jednak wątpliwości, że mieszkańcy osiedli mogą się na nich czuć bezpiecznie.

Jest bezpiecznie

Co myślą o poziomie bezpieczeństwa pszowskich osiedli tamtejsi mieszkańcy? Zapytaliśmy o to tych zamieszkujących osiedla Kościuszki i Grunwaldzkiego. Nasi rozmówcy przyznali, że w swoim miejscu zamieszkania czują się bezpiecznie. - Dziś jest spokojniej, niż było jeszcze kilka lat temu - mówi pani Anna, mieszkanka osiedla Kościuszki. Pan Stanisław z osiedla Grunwaldzkiego mówi nam, że kiedyś w niektóre rejony osiedla strach było się zapuszczać nawet w biały dzień. Dziś jest jednak zdecydowanie bezpieczniej. - Różnego rodzaju incydenty się zdarzają i zdarzać się będą. Nie ma na to rady - dodaje.

(juk)

Ludzie

Mariusz Ganita

Były Radny Miasta Wodzisławia Śląskiego, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Orłowiec" w Rydułtowach

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].