Pacjenci oburzeni, że dyrekcja szpitala rezygnuje z kardiologa

Dyrekcja szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach publicznie zapewnia, że poszukuje lekarzy - głównie specjalistów, bo są ogromne braki. Tymczasem kardiolog Łukasz Otremba właśnie otrzymał wypowiedzenie. - Nie rozumiem tej decyzji. W ten sposób dyrekcja szkodzi głównie moim pacjentom, bo wydłuży się kolejka oczekujących do poradni kardiologicznej - nie kryje żalu kardiolog. Dyrekcja szpitala zapewnia, że poradnia będzie działać bez przeszkód i podaje powód wręczenia lekarzowi wypowiedzenia.

Pacjenci oburzeni, że dyrekcja szpitala rezygnuje z kardiologa

Poradnia kardiologiczna w szpitalu w Rydułtowach. Przed drzwiami gabinetu lekarskiego kolejka pacjentów. To chorzy na serce, wśród nich osoby starsze, po operacjach. Wymagają regularnych kontroli. Większości nie stać na prywatne wizyty, dlatego wybrali poradnię w szpitalu, która ma kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. - Jestem pacjentką doktora Łukasza Otremby. U pana doktora leczy się też mój mąż, który jest po operacji serca, a także moja mama. To dobry lekarz, bo potrafi szybko zdiagnozować człowieka, a przy tym jest miły i serdeczny - chwali pani Grażyna z Rydułtów.

Poradnia, rozruszniki

Łukasz Otremba jest kardiologiem i specjalistą chorób wewnętrznych. Od 2016 r. pracuje w poradni kardiologicznej w szpitalu w Rydułtowach. - Tworzyłem tę poradnię, zyskałem zaufanie pacjentów - mówi. Nie kto inny, jak właśnie Łukasz Otremba, rozszerzył działalność poradni w kierunku elektrokardiologii, a dokładnie w zakresie kontroli i regulacji stymulatorów serca. Wcześniej pacjenci musieli jeździć głównie do szpitali w Katowicach i Zabrzu. Dla starszych, schorowanych osób taka podróż była męcząca. Na szczęście od niedawna rozruszniki serca można kontrolować w poradni w Rydułtowach.

Niespodziewane wypowiedzenie

Wszystko to brzmi wzorcowo. Nic bardziej mylnego. Pod koniec kwietnia Łukasz Otremba otrzymał od dyrekcji szpitala pismo z... wypowiedzeniem umowy na świadczenie usług lekarskich w rydułtowskiej poradni kardiologicznej. - To oznacza, że od czerwca nie będę już mógł pomagać pacjentom w poradni - nie kryje żalu lekarz, ale też zaskoczenia, bo w wypowiedzeniu dyrekcja szpitala nie podała żadnego powodu swojej decyzji. - W mojej pracy nie było żadnych uchybień czy nieprawidłowości. Przeciwnie, poradnia rozwijała się - podkreśla lekarz.

12 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Elkaaaaa (5.60. * .146) 09.06.2019 12:04
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Dr Otremba to rewelacyjny specjalista, a zarazem wspaniały i niesamowicie życzliwy człowiek. Wielka strata dla szpitala, takiego lekarza już nigdzie nie znajdą, lekarza dla którego nie liczyły się korzyści majątkowe ani fakt że przecież już dawno skończył dyżur. Dr Otremba z wielkim zaangażowaniem pomagał każdemu, kto tej pomocy potrzebował.

~Zyga123 (89.66. * .199) 05.06.2019 11:49
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Bardzo dobry specjalista w dziedzinie kardiologii, będzie nam go brakowało, może jeszcze coś się zmieni po rezygnacji dyrektorki z tej funkcji.Pacjeci czekają na pozytywne załatwienie tej sprawy!

~buahahahahaaa (188.146. * .255) 05.06.2019 06:25

bo nie ma innego wyjścia ośle. jak masz dwadzieścia baniek i pomysł to se go kup.
jak pomysł mam. ale szukam sponsora.

~Antywodzislaw (89.64. * .83) 05.06.2019 06:10
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Wodzislaw i jego rzad. doprowadza specjalnie do upadlosci szpitala w Rydultowach

~Brawo (188.137. * .112) 04.06.2019 22:39

A może o to chodziło żeby zwolniła się cała ortopedia... Żeby inni poszli za nimi a ci co nie chcieli to oni zwolnili... Teraz sala sama wypowiedzenie... A co radzicie se sami... Tylko niech nie zapomni że sobą zabrać Olszówki... Razem przyszli razem niech sobie pójdą...

~Marzenakuz (5.173. * .155) 04.06.2019 17:10
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Walczmy o doktora bo naprawdę warto, takich lekarzy jak dr. Łukasz Otremba nie ma

~buahahahahaaa (188.146. * .104) 04.06.2019 15:36

jest. JA.

~objektywnie (87.101. * .55) 04.06.2019 15:02
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

kolejny absurd w szpitalu, tylu już dobrych lekarzy się pozbyli, że już mało kto to rozumie? o co tu chodzi? a co mają zrobić pacjenci? ktoś bierze to pod uwagę? jest jakaś alternatywa?

~Jaki (212.59. * .226) 04.06.2019 11:33
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Ciekawe co na to Newy , przecież teraz rządzi.

mike86 04.06.2019 10:55

Ciekawa sytuacja najpierw p Kowalska zrobiła czystki na terenie szpitala A teraz sama złożyła wypowiedzenie. Szkoda tylko P. Otremby. Miałem przyjemność leczyć się u pana doktora i patrząc na jego wiek,wiedzę, zaangażowanie i podejście do pacjenta to coraz mniej spotyka się takich lekarzy. Nie rozumiem tylko co stalo na przeszkodzie zeby pozwolic lekarzowi zajecie sie pacjentami w poradni w specjalizacji jaka ma w większym wymiarze godzin skoro po zamknięciu interny w Wodzisławiu do rydultow przeszło kilku lekarzy na oddzial.Życzę powodzenia i wytrwałości zarówno panu doktorowi jak i pacjentom.

~Cccvvv (5.173. * .25) 04.06.2019 08:37

Wcale się nie dziwię że odszedł z oddziału, kto by chciał pracować na oddziale kierowanym przez lekarza który ma wyrok za mobbing też w tym szpitalu to jakiś absurd... Dla mnie to raczej zagranie żeby zamknąć szpital całkowicie bo nikt nie chce z danym lekarzem pracować... Żaden lekarz czy pielęgniarka.... A dr. Otremba to jeden z lepszych lekarzy w Rydułtowach...

~expacjent (188.146. * .167) 04.06.2019 07:55
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Szkoda słów!Mam nadzieje,że ta Kowalska będzie rozliczona z każdej złotówki i z każdej decyzji jaką podjęła,nim spitoli bez żadnych konsekwencji jak poprzedniczka!Przede wszystkim tam z "dyrekcji" muszą odejść wszyscy,totalny przesiew musi być,żeby te szpitale mogły jako tako funkcjonować,nie szkodząc ludziom!Na razie działania władz działają tylko i wyłącznie na szkodę pacjentów.Problem dwóch szpitali to jest temat dla Jaworowicz,bo to się już za długo ciągnie...Lekarza faktycznie szkoda,człowiek wykształcony,po ciężkich studiach medycznych znowu przegrał z osobą durną,ale z szerokimi pleckami zarządzającą i spier*.Kij z tym,że jest dobrym specjalistą,lubianym i dobrym człowiekiem wśród swoich pacjentów,dyrekacja i tak pokazała mu,że to się najmniej liczy.Albo robisz tak jak my chcemy-albo wypier***aj,bo w dzisiejszych czasach nie ma ludzi niezastąpionych,uprzejmość i wiedza się nie liczy,człowiek to przedmiot,można zmienić na inny!Smutne to