Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Pietraszynie główną pulę nagród dla OSP zgarnęły Krzanowice

Męska i żeńska drużyna ze stolicy gminy zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach na gminnych zawodach sportowo - pożarniczych. Rozegrano je na boisku LKS Pietraszyn, tuż przy granicy polsko - czeskiej. Sąsiedzi z Sudic pokazali druhom z Polski swój nowy wóz bojowy.

W Pietraszynie główną pulę nagród dla OSP zgarnęły Krzanowice
Najlepsze drużyny z Krzanowic z pucharami zawodów w Pietraszynie

Materiał wideo:

Krzanowice I wygrały czasami: mężczyźni - 66 (sztafeta) i 38 (ćwiczenie bojowe), kobiety - 73 i 53. W rywalizacji drużyn młodzieżowych dziewcząt zwyciężyły również Krzanowice z 1027 punktami (pokonały kolejno: Wojnowice, Pietraszyn i Borucin). Na osłodę gospodarzom przypadł sukces ich drużyny MDP chłopców. Pokonali w rywalizacji pięciu ekip kolejno: Wojnowice, Krzanowice, Borucin i Bojanów.

Ogółem zaprezentowało się 20 zespołów (wraz z najmłodszymi).

Moc pozytywnych emocji wywołał start najmłodszych grup strażackich, prowadzonych w Pietraszynie i Bojanowie. Dzieci wykonały zadanie bojowe, wzorując się na czynnościach dorosłych strażaków.

Dekoracją najlepszych zajął się burmistrz Krzanowic Andrzej Strzedulla, któremu towarzyszyli komendant gminny Herbert Czogała i reprezentujący zawodową straż Andrzej Charuk.

Z okazji Dnia Matki, na zakończenie ceremonii rozdania medali i nagród wszyscy uczestnicy zawodów odśpiewali obecnym tam mamom "sto lat". Na pomysł wpadł i zaintonował piosenkę, prowadzący całość Jóżef Maindok (także nowy sołtys Pietraszyna).

Ciekawostką jest, że organizatorzy postanowili nieco stonować zapędy młodych strażaków do kąpieli w zbiornikach na wodę - tradycji zawodów, gdy do wody wrzucane są strażaczki. Prosił o to A. Charuk (prócz tego, że jest zawodowym strażakiem, to także członkiem pietraszyńskiego OSP). - Zdarzały się już przypadki problemów z zachłyśnięciem wodą. Chodzi o bezpieczeństwo - podkreślał. Jeden z dwóch zbiorników miejscowi jednak zostawili napełniony i tradycji stało się zadość.

Ludzie

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].