Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kolejny sukces uczniów ZST

Młodzi budowlańcy z Polski i Czech w dniach 5 i 6 marca 2019 r. uczestniczyli w X Międzynarodowym Turnieju Budowlanym zorganizowanym przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu.

Kolejny sukces uczniów ZST
fot. Powiat Wodzisławski

Partnerami przedsięwzięcia zostali potentaci branży budowlanej – Akademia Techniczna PPG Deco, firmy Schiedel oraz Wienerberger.

W turnieju rywalizowały: Zespół Szkół nr 1 w Limanowej, Zespół Szkół Budowlano-Ceramicznych w Gliwicach, Zespół Szkół Technicznych w Nysie, Zabrzańskie Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego, Zespół Szkół Budowlanych w Radomiu, CKZiU nr 1 w Raciborzu, Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. oraz szkoła z Opawy.

Uczestnicy mieli do wykonania: narożnik w kształcie litery „L” w systemie dryfix z pustaków ceramicznych Wienerbergera wraz z osadzeniem nadproży Porotherm i okładziną z płytek ceramicznych, wykonanie systemu kominowego – Schiedla oraz prace tynkarsko-malarskie.

Pierwsze miejsce przyznano reprezentantom Zespołu Szkół nr 1 w Limanowej. Drugie miejsce zajęli gospodarze z CKZiU nr 1 w Raciborzu, na trzecim uplasowali się uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu.

Miejsce na podium przyznano również uczniom ZST w Wodzisławiu Śl., Paweł Herok i Mateusz Biela z klasy IV c zwyciężyli w kategorii BHP, zostali nagrodzeni pucharem za bezpieczną pracę.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].