Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Po dziesięciu latach finał olimpiady wraca do wodzisławskiej „Budowlanki”

Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. będzie ponownie pełnić funkcję gospodarza finału ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, która odbędzie się w naszym powiecie w dniach od 11 do 13 kwietnia 2019 r.

Po dziesięciu latach finał olimpiady wraca do wodzisławskiej „Budowlanki”
fot. Powiat Wodzisławski

To wielkie, edukacyjne przedsięwzięcie, w którym uczestniczą najlepsi uczniowie z całego kraju odbędzie się u nas już po raz drugi, bowiem pierwszy raz finał Olimpiady zorganizowano w Wodzisławiu Śl. dziesięć lat temu, czyli w 2009 roku.

Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim, kształcąc uczniów między innymi w zawodzie technik budownictwa, od 26 lat zdobywa czołowe lokaty w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Za zjawiskowością sukcesów przemawiają liczby:

  • 115 tytułów laureata OWiUB, nadanych uczniom ZST Wodzisław Śląski spośród 863 tytułów przyznanych w historii Olimpiady,
  • w klasyfikacji szkół podczas Finałów Centralnych nasza szkoła aż 24 razy stanęła na podium, w tym aż 17 razy zajęła miejsce pierwsze, 6 razy – drugie i raz – trzecie miejsce.

Dzięki osiągnięciom w olimpiadach i poziomowi kształcenia, szkoła od wielu lat zajmuje wysokie miejsca w rankingu szkół średnich organizowanym przez miesięcznik „Perspektywy”. W tym roku zaproponowano Zespołowi Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl., jako szkole wyróżniającej się z dziedziny wiedzy budowlanej, objęcie roli gospodarza finału ogólnopolskiej XXXII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Stało się tak już po raz drugi. Poprzednio finał olimpiady został rozegrany w Wodzisławiu Śl. równo dziesięć lat temu.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].