Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sesja powiatowa. Radny Marcol znów zwarł się z dyrektorem Rudnikiem

To była druga runda wymiany zdań między były wójtem Nędzy, a szefem raciborskiej lecznicy. Franciszek Marcol odczytał protokoły z wypowiedziami Ryszarda Rudnika, świadczące o tym, że dyrektor niesłusznie „oskarżył” radnego o kłamstwo.

Sesja powiatowa. Radny Marcol znów zwarł się z dyrektorem Rudnikiem
Sesja lutowa w radzie powiatu. Tylko godzina obrad, ale wystarczyło, żeby znów zaiskrzyło między dyrektorem szpitala, a radnym PiS

Przed miesiącem Rudnik obruszył się gdy Marcol mówił o rzekomo niewykorzystanych przez szpital pieniądzach na usuwanie zaćmy i zakładanie endoprotez. Wskazał informacje medialne o 36 mln zł dla śląskiego oddziału NFZ, który przekazał środki dla szpitali w województwie. Wówczas Ryszard Rudnik zaprzeczał jakoby na Gamowskiej oddawano jakieś pieniądze funduszowi. Uznał, że Marcol całkowicie się mylił.

Radny odnalazł wypowiedź dyrektora z protokołu posiedzenia komisji zdrowia z 20 listopada 2017 roku. - Pojawiają się problemy z wykorzystaniem środków. Pacjenci rezygnują, nie korzystają z powodu krótkiego okresu czasu na zabieg – oznajmił wówczas Ryszard Rudnik.

Marcol sformułował parę szczegółowych pytań pod adresem dyrektora (m.in. jaką część środków na „zaćmę i endoprotezy” zwrócono do NFZ; czy rezygnowano z innych przyznanych dodatkowo przez NFZ pieniędzy) i poprosił o pisemną odpowiedź.

- Pańska wypowiedź na ostatniej sesji na mój temat była niesprawiedliwa i krzywdząca. Przykro mi się zrobiło – podsumował F. Marcol.

Franciszek Marcol

Dyrektor Rudnik postanowił jednak wystąpić przed radą. Przedstawił Marcolowi dane, z których wynika, że szpital „przerobił” na operacjach bioder i usuwaniu zaćmy 1,5 mln zł. - Nie wiem co jeszcze i jak mam to tłumaczyć. Wydaliśmy wszystko, nawet więcej – stwierdził. O swoich wypowiedziach zaprotokołowanych z komisji zdrowia mówił, że je potwierdza. Wówczas były problemy z pacjentami, bo pieniądze przyszły w listopadzie i trzeba było je wykorzystać do końca roku.

Ryszard Rudnik

Marcol odparł, że chodziło mu przede wszystkim o sformułowanie użyte przez R. Rudnika, że radny kłamie. - Proszę o wzajemny szacunek, jak pana szanuję, choćby dlatego, że jest pan starszy ode mnie – orzekł Franciszek Marcol. Rudnik skwitował jego uwagi stwierdzeniem, że doszło do niezrozumienia po obu stronach.

Spór słowny obu panów próbował załagodzić szef rady powiatu Adam Wajda: wszyscy walczymy o dobro mieszkańców.

Ludzie

Adam Wajda

Przewodniczący Rady Powiatu Raciborskiego

Franciszek Marcol

Radny Powiatu Raciborskiego.

Ryszard Rudnik

Dyrektor Szpitala Rejonowego w Raciborzu

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].