Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

10-lecie krzyżanowickiego koła emerytów [ZDJĘCIA]

Obchody rozpoczęły się mszą św. w intencji seniorów, podczas której ksiądz proboszcz Jerzy Witeczek wygłosił piękną i wzruszającą homilię. Dalszą część zorganizowano w restauracji Staruszek. Były życzenia, podziękowania, kwiaty i upominki oraz toast za pomyślność w dalszej działalności. Uroczystość odbywała się w środę 13 lutego.

Wśród zaproszonych gości byli wójt gminy Grzegorz Utracki, dyrektor GZOKSiT Daria Wieczorek, przedstawicielki Rejonowego Zarządu Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Raciborzu z przewodniczącą Krystyną Loch i skarbnik Hanną Rozmus oraz przedstawiciele organizacji społecznych działających w Krzyżanowicach.

Dla seniorów wystąpiły dzieci z miejscowego przedszkola, z programem artystycznym specjalnie przygotowanym na tę okazję. Wierszyki, piosenki i tańce w wykonaniu najmłodszych artystów ogromnie spodobały się seniorom, za co przedszkolaki otrzymały ogromne i zasłużone brawa.

Przez pozostałą cześć wieczoru gości na spotkaniu bawił zespół Tyrol Band, którego repertuar nawiązuje do muzyki tyrolskiej, ale również polskiej muzyki biesiadnej i znanych wszystkim przebojów „wpadających w ucho”.


Koło Emerytów Rencistów i Inwalidów z Krzyżanowic powstało 13 lutego 2009 roku i wówczas zapisały się do niego 32 osoby. Obecnie liczy 121 członków z różnych miejscowości gminy Krzyżanowice, a kilka osób jest z powiatu wodzisławskiego. Od samego początku w kole szefuje Maria Stanik, będąca przysłowiowym, ale prawdziwym wulkanem energii.

Aktywność seniorów można zauważyć na wielu płaszczyznach. Każdego roku spotykają się w licznej, około 100-osobowej grupie z okazji Dnia Babci i Dziadka, Dnia Matki i Ojca oraz Dnia Seniora. Organizowane były kilkudniowe wycieczki do Zakopanego, Warszawy, Sandomierza, Karpacza, w Bieszczady i na Mazury, a także jednodniowe: do browaru w Tychach, Wrocławia, do teatru w Cieszynie, do operetki w Gliwicach, na kulig do Wisły.

W okresie świątecznym seniorzy przygotowują paczki dla chorych i samotnych członków koła. Odwiedzają również jubilatów i wręczają upominki. Emeryci uczestniczą też w życiu wsi, pomagając w organizacji różnych festynów. W 2013 seniorzy z Krzyżanowic brali udział w kongresie Obywatel Senior w Katowicach i Chałupkach. W 2016 r. krzyżanowicka drużyna sportowa seniorów wzięła udział w I Spartakiadzie Seniorów w Raciborzu, zdobywając puchar i srebrny medal. Finansowo działalność koła wspierana jest z budżetu gminy Krzyżanowice.

Obecny zarząd koła: Maria Stanik – przewodnicząca, Urszula Szuła – skarbnik, Renata Krupa – sekretarz oraz Maria Krupa i Maria Bańczyk – członkinie.

źródło: UG w Krzyżanowicach, opr. (d).

Ludzie

Daria Wieczorek

Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Krzyżanowicach (z siedzibą w Tworkowie)

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].