Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Za mało honorowych tytułów?

Daniel Kurasz, wiceprzewodniczący rady gminy uznał najwyraźniej, że wachlarz honorowych tytułów jest zbyt ubogi…

Za mało honorowych tytułów?

Radny Kurasz zaproponował by rozpatrzyć możliwość przyznawania zasłużonym mieszkańcom gminy Gorzyce, kolejnego, obok honorowego obywatelstwa gminy i Gorzyckiej Perły, tytułu honorowego. - Brakuje pośredniego tytułu dla społeczników zasłużonych dla gminy czy sołectwa – uznał Kurasz. Poprosił radnych o przemyślenie, czy nie utworzyć tytułu, który można by nazwać zasłużony dla gminy czy zasłużony dla sołectwa. - Prosiłbym o sprawdzenia, o refleksję i zastanowienie się czy takie tytuły są potrzebne i czy ewentualnie takie tytuły honorowe utworzyć – powiedział Kurasz.

Daniel Jakubczyk, wójt Gorzyc przypomniał, że honorowe obywatelstwo gminy przyznawane jest osobom wybitnie zasłużonym dla gminy Gorzyce, niekoniecznie mieszkającym na terenie gminy. Gorzycka Perła jest przyznawana raz w roku, za znakomite osiągnięcia dla gminy Gorzyce mieszkańcowi gminy Gorzyce. Ponadto jest jeszcze wyróżnienie „Złote serca”, przyznawane przez redakcję „U nas”, czyli gazetę wydawaną ze środków gminnych przez Gminne Centrum Kultury. Czy zatem w gminie rzeczywiście potrzebny jest kolejny honorowy tytuł? Niech czytelnicy ocenią sami.

(art)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~BlackKitty8 (46.134. * .69) 12.02.2019 22:06

szczególnie tym z osin tam same geniusze mieszkają