Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kolejny wstrząs. Tym razem z Marcela. Wysokie stężenie metanu

- Znowu zatrzęsło - informują nas zdenerwowani mieszkańcy powiatu wodzisławskiego. Tym razem źródłem wstrząsu była kopalnia Marcel. Na szczęście nikomu z załogi nic się nie stało, jednak jeden z czujników pod ziemią pokazuje dość wysokie stężenie metanu.

Kolejny wstrząs. Tym razem z Marcela. Wysokie stężenie metanu

Wstrząs miał energię 2,9 x 10 do 7 J i doszło do niego 8 lutego o godz. 3.10 w rejonie ściany C4, 750 metrów pod ziemią. Odczuli go głównie mieszkańcy Marklowic.

W Okręgowym Urzędzie Górniczym w Rybniku dowiedzieliśmy się, że nikomu z załogi nic się nie stało, wszyscy zostali bezpiecznie wycofani z rejonu wstrząsu. Na razie nie wiadomo, czy doszło do jakichkolwiek uszkodzeń wyrobisk pod ziemią, bo oględziny są w tej chwili niemożliwe. Jeden z czujników pokazuje dość wysokie stężenie metanu. Kiedy to będzie możliwe, rejon sprawdzą ratownicy, a dopiero później zapadnie decyzja, czy i kiedy można dokonać oględzin. Prowadzone będą również analizy dotyczące przyczyn wstrząsu.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~wpieronyjasny (188.137. * .209) 10.02.2019 22:04
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

a od 3 miesiecy tam je metanu w pierony jasny ale czujniki do lutnie i jadymy ...... PARANOJA !!!!!
a kto sie postawi to na oddzial poboczny albo szychty uwalone.....
BELE KRYSKI W KSIAZCE RAPORTOWEJ SIE ZGADZAJA .....
TAK JEST WLASNIE NA KWK ROW RUCH MARCEL

~weglojad (188.137. * .244) 08.02.2019 12:30

Jak wychodzili po 4 z chodnika to raczej chodnik jest rozwalony w mak.. od miesiąca tam ledwo da się przejść

~Michaaa (37.248. * .21) 08.02.2019 12:19

W kierym rejobie to bylo?

niktinic 08.02.2019 11:41

To było około 3:11 w nocy.