Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Festiwal Karaoke „ŚpiewaMY”. Łzy szczęścia i wielka radość [ZDJĘCIA]

Pomimo swojej niepełnosprawności, na scenie czują się jak ryba w wodzie. - Śpiew nie zna przecież pojęcia niepełnosprawność - mówi pomysłodawczyni Festiwalu Karaoke „ŚpiewaMY” Osób Niepełnosprawnych.

Festiwal Karaoke „ŚpiewaMY”. Łzy szczęścia i wielka radość [ZDJĘCIA]

Dzisiejszego przedpołudnia (25.01) w Wodzisławskim Centrum Kultury odbyła się kolejna edycja Festiwalu Karaoke ŚpiewaMY Osób Niepełnosprawnych. W tym roku motywem przewodnim imprezy były folkowo-góralskie rytmy.

Na scenie zaprezentowało się prawie 20 uczestników z warsztatów terapii zajęciowej oraz ze szkół i placówek specjalnych z naszego regionu. Licznie zgromadzona publiczność usłyszała m.in. "Kamień z napisem Love" grupy Enej, "Remedium" Maryli Rodowicz i "Żyje się raz" zespołu Baciary. Gościnie wystąpili również zespół Redlin oraz Krzysztof Respondek.

Jury w składzie Arkadiusz Dzierżawa (kompozytor, od ponad 10 lat basista grupy Łzy), Paweł Sobik (dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej im. W. Kilara w Wodzisławiu Śl.) oraz Angelika Faucz (zwyciężczyni pierwszej i drugiej edycji Festiwalu) bacznie przyglądało się poczynaniom uczestników. - Z radością się na was patrzyło i słuchało - mówił Paweł Sobik. Wyróżnienia powędrowały do Hanny Gardian i Jessici Siedleckiej. Trzecie miejsce zdobyła Anna Yalcin, a drugie Tobiasz Błaszczak. Zdaniem jury najlepiej zaprezentowało się trio - Joanna Pieter, Agnieszka Brzezinka i Magda Szewczyk. Dziewczyny zaśpiewały "Boso" grupy Zakopower. Przyznaną nagrodą były bardzo wzruszone, a po ich policzkach popłynęły nawet łzy szczęścia. - Jesteśmy bardzo zaskoczone i bardzo szczęśliwe - dzieliły się z nami wrażeniami po wręczeniu nagród. - Bardzo lubimy śpiewać, ale nie spodziewałyśmy się, że zajmiemy pierwsze miejsce - dodały. Do występu przygotowała je nauczycielka wodzisławskiego ZPSWR-u Anna Politowicz.

Idea festiwalu posiada już ośmioletnią historię. Została zapoczątkowana przez Aleksandrę Hawrył nauczycielkę z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl., która z zaangażowaniem organizuje cykliczne spotkania integracyjne "Mam talent – karaoke" dla uczniów tej szkoły. Jak podkreśla, istotą festiwalu jest to, aby osoby niepełnosprawne na różnych płaszczyznach społecznego funkcjonowania miały możliwość integrowania się z pełnosprawnymi. - Integracja pozwala dzieciom niepełnosprawnym nawiązać kontakt z rówieśnikami, pobudza to wiarę w ich własne możliwości, mobilizuje do większego wysiłku - tłumaczy Aleksandra Hawrył.

Patronat honorowy nad imprezą objął starosta powiatu wodzisławskiego Leszek Bizoń. Organizatorem wydarzenia był wodzisławski ZPSWR oraz Wodzisławskie Centrum Kultury.

Ludzie

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].