Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Podpalenia, tlenek węgla i wyciek metanolu

Podczas minionej dobry strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji pięć razy, interweniując w Krzyżanowicach, Kuźni Raciborskiej oraz Raciborzu.

Podpalenia, tlenek węgla i wyciek metanolu
Interwencja strażaków przy ul. Piwnej w Raciborzu

21 stycznia o godz. 9.12 strażacy udali się na ul. Wojska Polskiego, gdzie ugasili pożar kontenera na śmieci (wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 700 zł) oraz do bloku przy ul. Piwnej w Raciborzu, gdzie uruchomiła się czujka tlenku węgla. Lokatorzy w porę opuścili mieszkanie. Strażacy potwierdzili obecność czadu w mieszkaniu. Śmiercionośny związek wydzielał się przy uruchomieniu łazienkowego piecyka gazowego.

Kolejne interwencje odnotowano w nocy. Najpierw o godz. 21.45 strażacy otrzymali zgłoszenie o wycieku metanolu z cysterny kolejowej w rejonie przejścia granicznego w Chałupkach. Wyciek był niewielki, a jego przyczyną było rozszczelnienie zaworu (dokręcenie zaworu wyeliminowało wyciek).

Następnie strażacy udali się do budynku wielorodzinnego przy ul. Moniuszki w Kuźni Raciborskiej, gdzie paliły się drzwi do jednego z pomieszczeń piwnicznych. Strażacy ugasili pożar i oddymili klatkę schodową. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 100 zł. Przypuszczalnie przyczyną zaprószenia ognia było podpalenie.

Ostatnia tego dnia interwencja strażaków polegała na ugaszeniu pożaru sadzy w kominie budynku jednorodzinnego przy ul. Mickiewicza w Krzyżanowicach (godz. 22.37). Obyło się bez strat i osób poszkodowanych.

Rankiem 22 stycznia strażacy udali się na ul. Jasną w Raciborzu, gdzie w jednym z obiektów uruchomiła się instalacja wykrywania pożarowego. Alarm okazał się fałszywy.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].