85 tysięcy złotych dla Wojnowic

Pieniądze pozyskało Stowarzyszenie „Razem dla Wojnowic” z programu prewencyjnego PZU „Pomoc to Moc”. Zostaną wydatkowane na cykl szkoleń oraz poprawę bezpieczeństwa w sołectwie.

85 tysięcy złotych dla Wojnowic
Jedna z dwóch tablic monitorujących prędkość pojazdów, które trafiły do Wojnowic

Jak dbać o swoje i innych zdrowie, jak ratować innych, a także, w jaki sposób radzić sobie z zagrożeniami społecznymi – to tematy szkoleń, które zostaną zorganizowane w ramach projektu. Skierowane będą do dzieci i seniorów. – Elementem projektu będą również spotkania integrujące naszą społeczność, wyciągające ludzi starszych z domów i odciągające młodzież i dzieci od komputerów – przekazuje Anna Kupka, sołtys Wojnowic, a zarazem członkini komisji rewizyjnej Stowarzyszenia „Razem dla Wojnowic”.

Tablice, fantom i szkolenia

W ramach przedsięwzięcia zakupiono stoliki, krzesła, projektor, fantomy i torbę medyczną do szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Wyposażenie trafiło do nowo powstałej świetlicy, która znajduje się przy miejscowej remizie. Szkolenia mają odbywać się do marca 2019 roku. Zakupiono także dwie tablice monitorujące prędkość. Działają na następujących zasadach: po zbliżeniu się samochodu, sczytują prędkość. Jeżeli jest prawidłowa, na tablicy pojawia się zielony uśmiech, jeśli zbyt duża, ukazuje się smutna czerwona minka. Tablice pojawiły się na dwóch końcach ulicy Rostka. Stowarzyszenie zaplanowało również zakup dwóch lamp solarnych. Do końca stycznia mają pojawić się przy przejeździe kolejowym.

Zdrowa i bezpieczna rodzina

„Pomoc to Moc” to ogólnopolska akcja prewencyjna skierowana do społeczności lokalnych. Fundusz prewencyjny PZU ma służyć zapobieganiu powstawania albo zmniejszaniu skutków zdarzeń losowych. W ramach akcji wspierane są działania, które propagują zdrowy tryb życia i zwiększają bezpieczeństwo rodzin. Co miesiąc PZU wybiera najciekawsze pomysły.

(mad)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].