Bez zmian na szczycie radlińskiej rady

W Radlinie bez niespodzianek. Gabriela Chromik pozostanie przewodniczącą rady, a Piotr Hetman nadal będzie wiceprzewodniczącym - taką decyzję podjęli wczoraj, na pierwszej sesji nowo wybrani radni.

Bez zmian na szczycie radlińskiej rady
Gabriela Chromik (z lewej) ponownie została wybrana na przewodniczącą rady. Z kolei Piotr Hetman (z prawej) będzie nadal wiceprzewodniczącym

20 listopada w radlińskim urzędzie miasta odbyła się pierwsza uroczysta sesja nowej rady miejskiej, podczas której zaprzysiężona na stanowisko burmistrza została Barbara Magiera. Ślubowanie złożyli też nowi radni. Następnie ze swojego grona rajcy wybierali przewodniczącego i jego zastępcę.

Kandydat na stanowisko przewodniczącego rady miasta był tylko jeden. To dotychczasowa przewodnicząca Gabriela Chromik (Radlin Naszym Domem), którą zgłosiła Agata Strójwąs (Radlin Naszym Domem). W tajnym głosowaniu Chromik uzyskała reelekcję na stanowisko szefowej rady przy 12 głosach poparcia i 3 przeciwnych. - Dziękuję radnym za powierzenie mi funkcji przewodniczącej rady na kolejną kadencję. Jest to dla mnie ogromna radość, ale i wielka odpowiedzialność - mówiła Gabriela Chromik. - Tak jak w poprzedniej kadencji również i teraz będę przewodniczącą wszystkich radnych bez wyjątku. Będę się starała tak prowadzić obrady, aby odbywały się one sprawnie i sprawiedliwie - dodała.

Następnie radni zajęli się wyborem wiceprzewodniczącego. Adam Cyran (Radlin Naszym Domem) zgłosił kandydaturę Piotra Hetmana (Radlin Naszym Domem), który dotychczas pełnił tę funkcję. Z kolei Andrzej Likos (Radlin - Nowe Rozdanie) zaproponował osobę Beaty Klimy (Radlin - Nowe Rozdanie), która w minionych wyborach starała się o urząd burmistrza miasta. Stosunkiem głosów 11 do 4 funkcję wiceprzewodniczącego ponownie objął Piotr Hetman.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].