Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Minister Machałek chwali model kształcenia w powiecie raciborskim

Wiceminister edukacji Marzena Machałek przyjechała do Raciborza, aby zobaczyć z bliska Festiwal Perspektyw, organizowaną przez Wydawnictwo Nowiny imprezę, której głównym celem jest promocja szkolnictwa zawodowego oraz lokalnych pracodawców.

Minister Machałek chwali model kształcenia w powiecie raciborskim
Wicestarosta Marek Kurpis, wiceminister Marzena Machałek, dyrektor "Mechanika" Sławomir Janowski

Materiał wideo:

- Gratuluję Wydawnictwu Nowiny, bo to jest bardzo ważne przedsięwzięcie z punktu widzenia lokalnego i regionalnego patriotyzmu. Warto inwestować w młodych ludzi, ale żeby to robić, trzeba im najpierw pokazać, jakie mogą wybrać ścieżki zawodowe. Widzę tu młodych ludzi dumnych z tego, że chodzą do szkoły. Dumnych z tego, że coś potrafią - mówi M. Machałek.

Festiwal Perspektyw organizacyjnie wspierany jest przez Miasto Racibórz, Powiat Raciborski, przedsiębiorstwa Eko-Okna, Mieszko i Rafamet, a także szkoły - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 "Mechanik", Liceum Plastyczne oraz Zespół Szkół Ekonomicznych.

- Festiwal Perspektyw pozwala nam promować szkolnictwo zawodowe w naszych szkołach powiatowych, co przekłada się na liczbę uczniów, którzy przyjdą do techników, szkół branżowych oraz Liceum Plastycznego. To z kolei sprawia, że więcej młodych osób po skończeniu szkoły może zostać na Ziemi Raciborskiej i pracować u rodzimych pracodawców - mówi wicestarosta Marek Kurpis.

Aktualnie w powiatowych szkołach ponadgimnazjalnych 70% uczniów uczęszcza do techników oraz szkół branżowych, pozostałe 30% uczy się w liceach ogólnokształcących. - Młodym ludziom pokazuje się, że są szkoły, po których można dostać dobry zawód i pracę. To jest dobrze prowadzone kształcenie zawodowe - dodaje M. Machałek.

W podobnym tonie wypowiada się również dyrektor "Mechanika" Sławomir Janowski. - Warto pokazywać młodym ludziom, że kształcenie zawodowe nie jest czymś, od czego należy uciekać. Ono daje możliwości rozwoju, szansę odnalezienia siebie. Festiwal Perspektyw pozwala też na pokazanie potencjału, który istnieje w Raciborzu i powiecie raciborskim - dodaje S. Janowski.

Czwarta edycja Festiwalu Perspektyw to impreza dwudniowa (17-18.2018 r., godz. 9.00-14.30). Jutro opublikujemy w portalu Nowiny.pl relację z drugiego dnia festiwalu.


Zobacz również:

Ludzie

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].