Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Rydułtowach stanie Ławka Niepodległości. Będzie można usiąść i posłuchać o...

Ławka Niepodległości to pomysł Ministerstwa Obrony Narodowej na upamiętnienie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jedna z takich ławek trafi do Rydułtów, które wygrały w konkursie. Ławka zostanie ustawiona przy Ścieżce Powstań Śląskich.

W Rydułtowach stanie Ławka Niepodległości. Będzie można usiąść i posłuchać o...

Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło konkurs dla samorządów. Zgłosiły się m.in. Rydułtowy. - Przygotowaliśmy wniosek, który został wysoko oceniony. Oceniającym spodobała się proponowana przez nas lokalizacja - mówi sekretarz Rydułtów Krzysztof Jędrośka.

Ławka Niepodległości zostanie ustawiona przy Ścieżce Powstań Śląskich, która znajdują się w pobliżu rydułtowskiej biblioteki. Siedząc na ławce każdy z nas będzie mógł zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami, które doprowadziły Polskę do odzyskania niepodległości. Ale nie tylko. - Będzie można posłuchać również o dziejach Rydułtów, o dojściu Rydułtów do Niepodległej - podkreśla burmistrz Kornelia Newy.

Rydułtowy otrzymają z MON na Ławkę Niepodległości ponad 28 tys. zł (całkowity kosz ławki to ok. 37 tys. zł). Zgodnie z zasadami konkursu ławka musi pojawić się do końca tego roku.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Objektywny 18.10.2018 08:07

Myślę że nowy burmistrz zobaczy że miasto Rydułtowy nie ławek na zielonych wyspach za wielkie pieniądze nikomu niepotrzebnych certyfikatów na ścianach urzędu, pomników co nie miara potrzebuje. Potrzebują dużo więcej normalności,cieszę się że stare czasy odchodzą wraz z panią burmistrz, i oby nigdy więcej, starczy nam teraz drogie utrzymywanie tego g.... i chorych pomysłów burmistrz miast wraz z panem przewodniczącym, myślę że mój kandydat będąc teraz blisko rządzących wie jakie oczekiwania i potrzeby ma miasto, jest osobą młodą i powinien postawić na miasto rozwojowe nie pomnikowe życzę mu powodzenia ,a sobie dobrego burmistrza..

~JanekZRydów (91.224. * .3) 17.10.2018 21:11
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Ławki zdrożały mocno tej jesieni!
28 000 + 9 000! Mają rozmach...

Objektywny 17.10.2018 19:52
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Do poniżej.....trochę może za ostro ,ale bardzo trafnie ! proponowałbym by pani burmistrz z sympatii dla naszego miasta uiściła różnicę kosztów tej ławki na pożegnanie i pamięć . A tak z ciekawości po co nam kolejna ławka skoro mamy już ławki zasług mieszkańców naszego miasta?ja proponował bym postawić pomnik pani burmistrz bo takowego jeszcze nie mamy i całej radzie miasta z lucjanem szwanem na czele by mieszkańcy mogli bić czołem w każdy dzień w roku kiedy to te osoby uwolniły nas mieszkańców od siebie ,może niech zabiorą ze sobą wszystkie , wyspy parki ,pomniki ,ławki ,ronda RCK-i i najważniejsze swoje .... , dziś możemy tylko ostrzegać starostwo powiatowe, szykujcie się na wyspy ,parki, ławki ,nawet i mieszkania plus dla wnuków w tym udało się pani burmistrz wyprzedzić nawet PiS .Jak by nie daj Boże zostali ci ludzie przypadkiem wybrani nie oczekujmy wtedy zmian to twardy beton z dawnych lat i rozbić się tak łatwo nie da ......

~DupaBlada (188.0. * .22) 17.10.2018 14:53
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu