Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Seniorzy świętowali w Raciborskiej [ZDJĘCIA]

Spotkanie było okazją do świętowania Dnia Seniora przypadającego na październik.

Seniorzy świętowali w Raciborskiej [ZDJĘCIA]
Ewa Osiecka, wieloletnia dziennikarka „Nowin Raciborskich”.

Najlepsze życzenia seniorom złożyła przewodnicząca Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Raciborzu Krystyna Loch. – Przede wszystkim zdrowia, bo tego nam potrzeba – mówiła, cytując przy tym słowa Ojca Świętego Jana Pawła II „Starzenie się nie jest złem, któremu trzeba się podporządkować, jest powołaniem, na które trzeba umieć odpowiedzieć”. Następnie wzniesiono toast i odśpiewano „Sto lat”.

Oprócz smacznego poczęstunku oraz koncertu Beaty Piwowarczyk uhonorowano również członkinie Komisji Socjalno-Bytowej. Panie wchodzące w jej skład zajmują się odwiedzaniem seniorów w ich prywatnych domach. Wspierają rozmową oraz towarzystwem.

Uhonorowano także Ewę Osiecką, wieloletnią dziennikarkę „Nowin Raciborskich” – Zawsze obsługuje nasze spotkania, dzisiaj jest w roli gościa. Dzięki pani Ewie mieszkańcy wiedzą co się u nas dzieje – komentowała Krystyna Loch. W uznaniu wybitnych zasług wręczono Złotą Odznakę Honorową przyznaną przez zarząd główny w Warszawie.

Następnie najlepsze życzenia dla seniorów złożyli: prezydent Mirosław Lenk oraz wicestarosta Marek Kurpis.

Ludzie

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].