Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Radny Konieczny krytykował starostę za „uchwały rzutem na taśmę”

Ostatnia, nadzwyczajna sesja w starostwie (10 października) nie obyła się bez sprzeczki radnego Dominika Koniecznego ze starostami Kurpisem i Winiarskim. Poszło o spóźnione jego zdaniem procedowanie spraw, którymi można było zająć się wcześniej.

Radny Konieczny krytykował starostę za „uchwały rzutem na taśmę”
Dominik Konieczny nie po raz pierwszy ścierał się z włodarzem powiatu

Radni wprowadzili na sesji zmiany w statucie powiatowego samorządu. We wtorek przed sesją omówili je na wspólnym posiedzeniu komisji, dyskusja trwała 3 godziny. Dominikowi Koniecznemu nie spodobało się, że temat podjęto dopiero na nadzwyczajnej sesji we wrześniu. Jego zdaniem trzeba było się tym zająć wiosną gdy pojawiły się zmiany w ustawodawstwie samorządowym. - Był na to lepszy czas - argumentował. Użył określenia „rzut na taśmę” odnośnie dostarczenia projektów uchwał członkom rady. Żądał wyjaśnień od sekretarz powiatu Beaty Bańczyk.

W imieniu starostwa zabrał głos Marek Kurpis. Wicestarosta mówił że nic się nie stało. Prosił Koniecznego o więcej szacunku do pracowników starostwa. Wskazał na powody proceduralne, konieczność podporządkowania się stanowisku wojewody śląskiego. - To było lepsze rozwiązanie - ocenił wicestarosta.

Marek Kurpis Nic się nie stało.mp3

Nie zgodził się z nim Dominik Konieczny. Krytykował działania starostwa: dopóki nie trzeba to się sprawy odkłada, a potem robi coś na gwałt. Kurpis odparł, że Konieczny używa niestosownych słów.

Dominik Konieczny Robimy coś na gwałt.mp3

Później radny PiS dziwił się jeszcze uchwale o zamianie dróg (Powiat z Kuźnią Raciborską). Chciał znać skutki finansowe takiej wymiany. Włodarz powiatu bronił się, że to tylko uchwała intencyjna, a na szczegóły przyjdzie jeszcze pora. Inicjatywy bronił Władysław Gumieniak. Wiceprzewodniczący rady mówił że zyska na niej ulica Słowackiego w Kuźni wymagająca gruntownego remontu.

Ludzie

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~yyyyyy (5.172. * .231) 10.10.2018 22:20

Jak można głosować nad uchwałą jeśli nie znają skutków finasowych tej uchwały. Nasze pieniądze są ważne bo są wspólne. Szkoda czasu na takie uchwały intencyjne trzeba skupiać się na realiach i policzyć.

~Dynisniejerobotem (94.177. * .90) 10.10.2018 20:20

Parcie na szkło lub fotel Starosty? Mylę się?

~Jakmoznatak (5.173. * .144) 10.10.2018 20:13

Przeciez to wystapienie Kurpisa jest zenujace!NIE dla Kurpisa!!!

~Placepodatki (178.235. * .147) 10.10.2018 20:06

Co ten Kurpis wygaduje?! Niech urzędnik szanuje pieniądze podatników, czyli nasze!!!Zwoływanie sesji byłoby niepotrzebne gdyby urzędnik rzetelnie i w czasie wykonywał swoja robotę!

~hm5 (5.172. * .231) 10.10.2018 19:30

Inne Powiaty mają statuty zmienione już wcześniej nawet na wiosnę. Nie czekali do końca i dali radę.

~wybor (5.172. * .231) 10.10.2018 19:15

Wiem już jak głosowac bo cenię takich radnych co nie boją się pytać i rozliczać.

~Joko (31.0. * .105) 10.10.2018 19:09

To ta sekretarz sie nie potrafi wypowiedziec że potrzebuje prywatnego adwokata czy o co chodzi. Chyba jest kompetenta skoro tam pracuje

~6000045 (5.172. * .231) 10.10.2018 18:49

Trudno się nie zgodzić z radnym. Pośpiech na koniec a wcześniej co zrobiono. To podstawowy dokument dla rady a radnym nie dano czasu. Nie rozumiem po po co bronić takiej opieszałości i gdzie radny wykazał sie brakiem szacunku do urzędników. Pyta bo od tego jest i dobrze, że taki jest.

~racibir25 (5.172. * .231) 10.10.2018 18:39

Z bipu wynika,że konsultacje społeczne statutu były do wczoraj nie wiadomo, do której godz. Wczoraj komisja a dziś uchwalenie a zmiany weszły w styczniu i należało dostosować statut do tych zmian. Radnym nie dano czasu a urzędnik pracował od stycznia? To nie jest profesjonalne dla mnie. Stanowisko wojewody nie mogło być do nowego statutu bo nie podjęto jeszcze nic? Chyba nie tak to powinno być.