Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Szpital podziękował darczyńcom za pomoc [ZDJĘCIA]

W piątek (7.09) władze wodzisławskiego szpitala spotkały się z darczyńcami - przedsiębiorcami, którzy pomogli w zakupie specjalistycznych nowoczesnych łóżek.

Szpital podziękował darczyńcom za pomoc [ZDJĘCIA]

29 łóżek już podarowano. W najbliższych dniach dotrze jeszcze 6 specjalistycznych z ramą ortopedyczną. W zakupie sprzętu o wartości ponad 100 tys. zł, który w ostatnim czasie trafił do Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu i Rydułtowach, włączyło się prawie 40 przedsiębiorców.

Wszystko dzięki akcji zorganizowanej przez Izbę Gospodarczą w Wodzisławiu Śl., lokalne stowarzyszenie „Razem na Szybiku” oraz dyrektor Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu i Rydułtowach Dorotę Kowalską. - Byłam kiedyś uczestnikiem jednego ze spotkań wodzisławskiej Izby Gospodarczej. Pomyślałam wtedy, że gdyby przedsiębiorcy byli w stanie wesprzeć nasz szpital, to byłoby super. Ten pomysł kiełkował i dziś możemy świętować jego efekty - mówiła podczas uroczystości dyrektor Kowalska. Podkreśliła, że gdyby nie pomoc i zaangażowanie przedsiębiorców inicjatywa nie miałaby miejsca.

Dzięki zgromadzonym środkom udało się nie tylko zakupić nowe łóżek o bardzo wysokiej jakości, ale co za tym idzie – poprawić komfort pobytu pacjentów w szpitalu. – Łóżko to też narzędzie pracy lekarza – podkreśla ordynator oddziału chirurgii urazowej dr Maciej Wrotniak. Jak zauważył, stare łóżka, pomimo potrójnego zabezpieczenia przed odleżynami, takiej gwarancji pacjentom nie dawały. Teraz ma to się zmienić. Do tej pory 21 łóżek trafiło na: Oddział Chorób Wewnętrznych I (5 sztuk), Oddział Chorób Wewnętrznych II (5 sztuk) oraz Oddział Chirurgii Urazowo–Ortopedycznej (11 sztuk). Zakup łóżek koordynował jeden z darczyńców Sebastian Kowalski. - W biznesie najważniejszy jest pomysł a później zaangażowanie. Tutaj ani pierwszego, ani drugiego nie brakowało. Te łóżka dadzą komfort pacjentom, ale i personelowi – mówi.

Władze szpitala chcąc uhonorować przedsiębiorców, którzy włączyli się w inicjatywę, stworzyły specjalną tablicę. Ma ona niebawem pojawić się w głównym holu wodzisławskiej lecznicy.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].