Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sylwetki nowych kapłanów. ks. Jan Szywalski przedstawia

W Kościele katolickim nie ma pełnej demokracji. To np. nie parafianie wybierają swego duszpasterza, ale posyła go biskup. On wypisuje dekret, a wybrany ksiądz pakuje swe rzeczy i idzie tam, gdzie wola biskupa go przeznacza. Złożył kiedyś przy święceniach swoje losy w ręce biskupa i zapytany „Czy przyrzekasz mi i moim następcom posłuszeństwo?”, odpowiedział; „Przyrzekam” ze wszystkimi tego konsekwencjami.

Sylwetki nowych kapłanów. ks. Jan Szywalski przedstawia

Obsadzenie stanowisk księży wciąż budzi w parafiach emocje. Duszpasterz stoi przed swoimi wiernymi dosłownie i przenośnie na podwyższeniu. Jest obserwowany w kościele i poza nim. Głosi kazanie nie tylko słowem z ambony, ale i swym życiem. Oby o żadnym ze swych kapłanów Pan Jezus nie musiał powiedzieć tego, co mówił o faryzeuszach: „Słuchajcie tego co mówią, ale uczynków ich nie naśladujcie” (Mt 23,3).

Kapłan kapłanowi nierówny. Pan Jezus też miał różne typy osobowości w swojej „Dwunastce” i tolerował ich odmienności; owszem miał wiele wyrozumienia dla ich wad: dla tchórzliwości Piotra, dla sceptycyzmu Natanaela czy niedowiarstwa Tomasza. Chyba jednak każdy mógł zapewnić Mistrza, jak mówił Piotr, „Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię miłuję”, mimo mych słabości, ludzkich wad, nierównego charakteru. Dotyczy to również apostołów XXI wieku.

W ostatnim numerze Nowin pojawiła się już notatka o zmianach personalnych wśród duchowieństwa Raciborza i okolic, chciałbym jednak szerzej przedstawić ich sylwetki.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].