Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Strażacki memoriał i niesamowite zawody Firefighter Combat Challenge [ZDJĘCIA]

To zawody dla prawdziwych twardzieli. Po pokonaniu wymagającego toru przeszkód wyczerpani strażacy padają na ziemię...

W niedzielny poranek 19 sierpnia na placu Dominikańskim rozpoczęły się zawody Firefighter Combat Challange. To najmocniejszy strażacki akcent XXVI Memoriału im. mł. kpt. A. Kaczyny i dh. A. Malinowskiego. Strażacy startują parami. W pełnym rynsztunku bojowym, z dwudziestokilogramowym obciążeniem na ramieniu, wbiegają na trzecie piętro stalowej konstrukcji. Tam wciągają na górę strażacki pakiet wężowy, by następnie zbiec na dół i przy pomocy ciężkiego młota przesunąć ciężar o wadze 70 kg. Później czeka ich jeszcze slalom między gaśnicami, bieg z napełnionym wodą wężem strażackim i trafienie do celu strumieniem wody oraz... przeciągnięcie do mety manekina o wadze 80 kg.

Zawody są niezwykle trudne, strażacy po przekroczeniu mety padają na ziemię z wyczerpania. Najlepsi wykonują całe ćwiczenie w czasie krótszym niż dwie minuty. W zawodach biorą udział również kobiety. Druhny nie mają taryfy ulgowej, choć ważą mniej od ciężarów, które muszą przeciągnąć czy przybić młotem.

Zobacz zdjęcia, aby przekonać się, jak to wszystko wygląda w praktyce (kliknij TUTAJ).


Zobacz również:

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].