Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Piasek za darmo i „ruda z tatuażem”

Trzy pytania do Stanisława Borowika (na zdj.) - dyrektora Memoriału im. mł. kpt. A. Kaczyny i dh. A. Malinowskiego

Piasek za darmo i „ruda z tatuażem”

– Gwiazdami tegorocznego memoriału będą Andrzej Piaseczny i zespół Red Lips. Co przesądziło o zaproszeniu do Raciborza akurat tych artystów?

– Pytałem wśród raciborzan i dowiedziałem się, że Piasek zawsze gra na biletowanych koncertach i te bilety są dość drogie. Pomyślałem sobie, że warto sprowadzić go do Raciborza, żeby mieszkańcy mogli go posłuchać za darmo, bo im się to po prostu należy. A Red Lips... No wiadomo, zespół jest popularny, młodzież szaleje za tą – jak ją nazywam – „rudą z tatuażem”.

– Memoriał to nie tylko koncerty, ale też imprezy sportowe. Co warto zobaczyć?

– Warto przyjść w niedzielę o 9.00 na plac Dominikański – na zawody Firefighter Combat Challenge. To jest dyscyplina, która przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych. Strażacy rywalizują na bardzo wymagającym torze, gdzie mają do wykonania szereg zadań. Jest to bardzo atrakcyjne dla publiczności, trzeba to zobaczyć. Zapraszam też na zawody rowerowe. To nie jest wyścig kolarski tylko spokojna jazda połączona z zabawą. A nagrody są świetne, m.in. weekendowy pobyt w hotelu w centrum Szczyrku, talony na meble i wiele innych.

– Zawody strażackie na placu Dominikańskim, koncerty na placu Długosza. Czy centrum Raciborza lepiej sprawdza się jako miejsce organizacji memoriału niż stadion OSiR?

– W centrum jest trochę mało miejsca. Na stadionie mieszkańcy mieli więcej oddechu, mogli usiąść na krzesełkach. Było też łatwiej pod względem logistycznym. W centrum trzeba zamknąć ulice i parking na placu Długosza, a to jest dla mieszkańców dość uciążliwe. Ale musimy to zrobić, bo boimy się o bezpieczeństwo tych pojazdów, żeby nikt ich nie porysował czy nie powyrywał lusterek. No ale cóż, stadion jest w remoncie, ma tartanową nawierzchnię i wątpię żeby w przyszłości były tam jeszcze organizowane takie imprezy jak memoriał.


XXVI Memoriał im. mł. kpt. A. Kaczyny i dh. A. Malinowskiego odbędzie się 18 i 19 sierpnia. Szczegółowy progam dostępny jest TUTAJ.

Ludzie

Stanisław Borowik

Strażak, radny miasta Racibórz, zmarł 20 października 2021 r.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].