Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowe budy dla psów dzięki więźniom

Rządowy program pracy więźniów z pożytkiem dla raciborskiego schroniska dla zwierząt. Czworonogi otrzymały nowe budy. To kolejny wyraz współpracy Zakładu Karnego w Raciborzu i przywięziennego przedsiębiorstwa „RAKON” ze schroniskiem. Nowe wyposażenie schroniska przekazał pełnomocnik ministra sprawiedliwości Michał Woś.

Nowe budy dla psów dzięki więźniom

- To świetna inicjatywa panów dyrektorów przedsiębiorstwa RAKON i Zakładu Karnego w Raciborzu. Wsparcie dla schroniska łączy program „praca dla więźniów” i pomoc porzuconym zwierzętom. Cieszę się, że budy dla psów, zostały całkowicie wykonane przez osadzonych, dzięki czemu przyczyniają się oni do czynienia dobra. Dziękuję pani kierownik schroniska za otwarcie na współpracę - powiedział Michał Woś.

Nowe schronienia zostały samodzielnie wykonane przez osadzonych przebywających na terenie Oddziału terapeutycznego mieszczącego się na terenie Zakładu Karnego w Raciborzu w ramach terapii z wykorzystaniem różnego rodzaju przedmiotów z drewna.

Państwowe Przedsiębiorstwo „RAKON” jako przywięzienny zakład pracy realizuje rządowy program „Praca dla więźniów”. Dzięki temu od 2017 r. zwiększone zostało zatrudnienie osadzonych w raciborskim więzieniu do rekordowego wyniku 53,6% (wzrost o 37% względem 2015 r.), a odsetek ten stale rośnie. „Praca dla więźniów” umożliwia też realizowanie różnego rodzaju inicjatyw społecznych przy udziale osób skazanych. Ta forma resocjalizacji ułatwia ich powrót do społeczeństwa.

Ludzie

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~LEKTOR (217.99. * .18) 21.06.2018 19:01

LANS JAK ZA CZASÓW SŁUSZNIE MINIONYCH