Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wypadek w szkole w Jankowicach. Rannego ucznia zabrał śmigłowiec LPR

Dziś po godzinie 9.00 na terenie szkoły przy ulicy Równoległej w Jankowicach doszło do wypadku. 15-letni uczeń doznał ciężkiego urazu czaszkowo-mózgowego.

Wypadek w szkole w Jankowicach. Rannego ucznia zabrał śmigłowiec LPR

Do zdarzenia doszło w gimnazjum, podczas zajęć w-f. Pietnastolatek podczas ćwiczeń uderzył głową w ścianę.  Na miejsce wezwano karetkę pogotowia ratunkowego, jednak obrażenia dziecka były na tyle poważne, że na miejsce wezwano zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Śmigłowiec z Gliwic wylądował na ulicy Równoległej, w pobliżu szkoły.
W zabezpieczeniu lądowania i startu maszyny udział brali strażacy z JRG Rybnik oraz OSP Jankowice. Nieprzytomy uczeń z urazem czaszkowo-mózgowym został zabrany do szpitala w Katowicach-Ligocie.
(acz)

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~espesp (83.29. * .37) 13.04.2018 06:45
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

~łojciec . Chyba Pan jest niepoważny . Czy da się przewidzieć wypadek? Gratuluję wyobraźni. Nauczyciel jeden , uczniów ponad 20 !!! Przykład : rzut do kosza , piłka odbija się od obręczy i uderza w głowę ucznia, ten upada na podłogę ! Wina nauczyciela , bo ten nie stał nad każdym uczniem z parasolem !!! Ludzie opamiętajcie się . Doszło do nieszczęśliwego wypadku trzeba trzymać mocno kciuki za chłopaka . A rozgrzewka proszę Pana jest dla wszystkich uczniów bez wyjątku !!!

~heh (89.66. * .125) 12.04.2018 16:31
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Nauczyciel w tym czasie starał się o większą pensję krzycząc za ZNP - mam już dość!

~łojciec (188.146. * .26) 12.04.2018 15:35
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Nie ważne co czuje nauczyciel!Ważne co czują rodzice!!!Najwyższy czas by te OSZOŁOMY,nauczyciele w-fu się opamiętały i zaczęły normalnie prowadzić zajęcia!Nie macie do jasnej cho**** robić z dzieci sportowców i żądać od nich rzeczy niemożliwych.Nie każdy jest urodzonym sportowcem,nie każdy ma predyspozycje do ćwiczeń jakie obecnie dzieci wykonują na zajęciach.Oczywiście winę za ten nieszczęśliwy wypadek ponosi nauczyciel nie uczeń.Dziecko wali głową w ścianę,zatem albo wykonywało ćwiczenia niebezpieczne albo gra prowadzona była agresywnie,nauczyciel jest od tego by zapewnić bezpieczeństwo dzieciom na zajęciach

~AdamKarwot (79.124. * .164) 12.04.2018 12:35
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Rybniczanin2018 (94.42. * .12) 12.04.2018 12:13
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Masakra. Co teraz ten nauczyciel czuje - współczuje. Z tego co wiem dzieci zostały wysłane do domów.