Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Niezwykłe prace nastoletnich konstruktorów z Raciborza i okolic [ZDJĘCIA]

Buggy, ręka "Iron Mana", młot Joyce'a, czy samochodowy miernik zużycia LPG - to tylko część prac wykonanych przez uczniów CKZiU nr 2 "Mechanik" w Raciborzu.

W "Mechaniku" nie brak uczniów ze smykałką do lutowania, obliczania czy programowania. Zazwyczaj robią to po szkole, często wieczorami, w zaciszu własnych pokoi lub przydomowych warsztatów. W efekcie tworzą zupełnie nowe konstrukcje lub znajdują nietypowe zastosowania do powszechnie dostępnych technologii. Raz w roku mogą zaprezentować swoje dzieła na szkolnym konkursie prac uczniowskich. Jego siódmą edycję zorganizowano w środę 11 kwietnia. W tym roku prace uczniów oceniało jury, w którego skład weszli dyrektor Sławomir Janowski, wicestarosta Marek Kurpis oraz przedstawiciele firm współpracujących ze szkołą.

Uczniowie zaprezentowali szereg ciekawych rozwiązań (zdjęcia publikujemy w galerii). Wyniki wkrótce.

Więcej informacji o konkursie oraz wypowiedzi uczestników w kolejnych "Nowinach Raciborskich" (w sprzedaży od 17.04.2018).

Ludzie

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].