Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Młodzież pod okiem policji

Dzielnicowi radlińskiego komisariatu policji od 1 lutego prowadzą specjalne działania dla trzech dzielnic miasta.

Młodzież pod okiem policji
Fot. wodzislaw.slaska.policja.gov.pl

Radlińscy dzielnicowi przygotowali półroczny plan działań priorytetowych. Jest to narzędzie, które ma przede wszystkim uspołecznić zadania realizowane przez policjantów oraz zwiększyć skuteczność ich współpracy z mieszkańcami. Efektem tych czynności ma być poprawa bezpieczeństwa w konkretnych rejonach Radlina.

W dzielnicy Głożyny zagrożeniem wskazanym przez dzielnicowego jest okolica garaży przy ul. Młyńskiej 7. W tym miejscu przede wszystkim chodzi o spożywanie alkoholu, zakłócanie ładu i porządku publicznego przez młodzież w godzinach wieczorno-nocnych. Na Marcelu w okolicy dworca PKP przy ul. Dworcowej i Rybnickiej młodzież w godzinach wieczornych zakłóca spokój i porządek publiczny oraz zaśmieca teren. Natomiast w dzielnicy Biertułtowy w okolicach parkingu przy ul. Korfantego kierowcy nie dostosowują się do znaku zakazu zatrzymywania się i postoju (nie dotyczy osób posiadających zezwolenia).

Jak podkreśla radlińscy policjanci, określone w planie zadania wynikają z oczekiwań mieszkańców, zakomunikowanych podczas spotkań, konsultacji, debat oraz z bieżącej analizy zagrożeń. Wzmożone kontrole problematycznych miejsc mają doprowadzić do ich zniwelowania. Działania będą trwały do 31 lipca. oprac.

(juk)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
JAMA727 03.03.2018 22:48

Coś się pomyliło nie wiem komu, czy policji, czy panom redaktorom.Na Głożynach nie ma ul. Młyńskiej, tylko w Biertułtowach...piszcie prawdę!!!